$
בארץ

רפאל יירטה רחפנים ומל"טים באמצעות לייזר

סיימה סדרת ניסויים מוצלחת במערכת ה"Drone-Dome-L", בה יירטה להקות רחפנים. החברה מכרה כבר מספר מערכות כאלה ללקוחות זרים, ביניהם הצבא הבריטי

אודי עציון 12:4512.02.20

רפאל ממשיכה להתקדם בפיתוח מערכת לייזר ליירוט להקות רחפנים: במסגרת סדרת ניסויים שנערכו לאחרונה בדרום הארץ, השמידה מערכת ה-Drone Dome של החברה רחפנים ומל"טים שטסו בקבוצות, תסריט מבצעי שכוחות צבאיים וארגוני טרור מפתחים.

  

מערכת היירוט בלייזר של רפאל מערכת היירוט בלייזר של רפאל צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות

 

יירוט מספר כלים בזמן אמת מחייב לייזר בעוצמה מספיקה, שיכול להשמיד מטרה בתוך שניות ולעבור לבאה, יכולת מעקב אחרי המטרות ויכולת כיוונון מדויק של הלייזר עצמו. הניסויים כללו יירוט מטרות מתמרנות, ביום ובלילה.

 

 צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות

 

מערכת ה-Drone Dome של רפאל נועדה להתמודד עם איום רחפנים ומל"טים הן בהגנה על כוחות ומתקנים צבאיים, והן בהגנה על יעדים אזרחיים כמו שדות תעופה, מתקנים ציבוריים ותשתיות אסטרטגיות, שהולכים והופכים לפגיעים עם האיום הגובר של שימוש עוין ברחפנים ומל"טים.

 

 

הדגם החדש של המערכת נייד, מה שמאפשר לצרף אותו גם לכוחות מתמרנים בשטח, והוא נושא גנרטור שמייצר את עוצמת החשמל הדרושה ליצירת הלייזר.

 

רפאל מכרה כבר מספר מערכות כאלה ללקוחות זרים, ביניהם הצבא הבריטי, כולל בתצורה הכוללת לייזר. לקוחות אחרים רכשו את המערכת בתצורה האלקטרונית שלה, המזהה רחפנים ומשתלטת עליהם כדי למנוע מהם להתקרב לאזורים אסורים.
x