שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אנדרו אביר מונה היום לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל

הממשלה אישרה את מינויו לתפקיד והוא ייכנס אליו עוד היום; אביר כיהן ב-9 השנים האחרונות כמנהל חטיבת השווקים של בנק ישראל ומאז 2017 גם כחבר בוועדה המוניטרית; הוא יחליף בתפקיד את נדין בודו טרכנטנברג

עמרי מילמן 13:0009.02.20

הממשלה אישרה (א') היום את מינויו של אנדרו אביר, לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל בישיבת הממשלה.

 

 

אביר, שייכנס לתפקיד עוד היום יחליף את ד"ר נדין בודו טרכטנברג שסיימה את תפקידה בסוף פברואר שנה שעברה. במסגרת תפקידו כמשנה לנגיד ימשיך אביר לשמש כחבר בוועדה המוניטרית ובמועצה המנהלית של בנק ישראל.

 

אנדרו אביר אנדרו אביר צילום: אוהד צויגנברג

 

העלאת הריבית היחידה שנעשתה בשנים האחרונות נעשתה דווקא כאשר בודו טרכטנברג החליפה את הנגידה לשעבר, קרנית פלוג, כנגידה בפועל, עד למינויו של הנגיד הנוכחי, פרופ' אמיר ירון, שהמליץ לרה"מ על אביר לתפקיד.

 

אביר כיהן ב- 9 השנים האחרונות כמנהל חטיבת השווקים של בנק ישראל ומאז 2017 גם כחבר בוועדה המוניטרית. אביר בעל תואר ראשון בכלכלה ומדע המדינה מאוניברסיטת אוקספורד ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. הוא החל לעבוד ככלכלן בבנק ישראל בשנת 1987, שימש כמנהל חדר עסקאות המט"ח של הבנק, ולאחר מכן כסגן מנהל חטיבת השווקים וראש האגף הפיננסי בחטיבה.

 

נגיד בנק ישראל אמיר ירון מסר: "אני מודה לראש הממשלה ולשרים על שקיבלו את המלצתי למנות את אנדרו אביר למשנה לנגיד, ולחברי הוועדה למינויים בכירים אשר בדקו את כשירות המינוי ואישרו אותו. אני מאחל לאנדרו הצלחה רבה בתפקידו ובטוח בהצלחתו".

x