$
בארץ

דיווח: השופטת אתי כרייף נחקרה בחשד שנבחרה לתפקיד בזכות קשר פסול עם כחלון

"חדשות 13" ואתר "המקום הכי חם בגיהנום" חשפו הערב התכתבויות ווטסאפ סוערות בין השופטת שנאשמת בפרשת "מין תמורת מינוי" ושר האוצר, ששימש כחבר הוועדה לבחירת שופטים. כרייף מחקה את ההתכתבויות, אך אלה שוחזרו על ידי המשטרה. בין היתר, כתבה כרייף לכחלון: "אני לבד הערב וממש רוצה לראותך"

שירות כלכליסט 21:5203.02.20

השופטת אתי כרייף, הנאשמת בפרשת "מין תמורת מינוי", נחקרה במשטרה בחשד שמונתה לתפקיד בזכות קשר אישי פסול עם שר האוצר משה כחלון, שכלל התכתבויות ווטסאפ סוערות - כך דיווחו הערב "חדשות 13" ואתר "המקום הכי חם בגיהנום".

 

 

על פי הדיווח, החשד נגד כרייף עלה בעקבות שורה של התכתבויות ווטסאפ בין השניים שהגיעו לידי המשטרה, ואשר כרייף ניסתה למחוק באופן חשוד מיד עם תחילתה של החקירה. במשטרה הצליחו לשחזר את ההודעות, מה שהוביל לחשיפת הקשר בין השניים.

 

השופטת אתי כרייף השופטת אתי כרייף

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: אוראל כהן

 

באחת מהתכתבויות הווטסאפ כתבה לכחלון כרייף - שכבר כיהנה באותו זמן כשופטת: "חשבתי לעצמי שאם מזדמן לך לעבור בסביבה בדרכך לחגיגות המימונה... אני לבד הערב וממש רוצה לראותך". כחלון טען בתגובה כי "כל הודעה שאני מקבל, אני עונה בנימוס כדי לא לפגוע".

 

בהודעת ווטסאפ אחרת כתבה כרייף לכחלון: "תודה רבה על האמון שנתת בי מלכתחילה. אין סיכוי שאאכזב אותך. בכל מובן אפשרי. נשיקות. אוהבת אותך".

 

את המילים האלה הסבירה כרייף לחוקרים: "זה אמוציונלי. 'לא אאכזב', הכוונה שתמיד אהיה שופטת טובה ומקצועית. זה שאני אדם שסגנון הכתיבה שלי הוא חם ומחבק, אולי זו הייתה הבעיה". על הודעות אחרות הסבירה כרייף כי "אין קונוטציה למשהו לא מוסרי וסקסיסטי. הראש שלכם עובד שעות נוספות".

 

על פי הדיווח, כחלון טען כי במהלך היכרותו עם כרייף הוא נפגש איתה "ממש לעשר דקות, היא הציגה את עצמה ונתתי את התשובה הרגילה: אם יהיה לה את הרוב של השופטים, אוכל לתמוך בה".

 

למרות זאת,  בדיווח של חדשות 13 נטען כי בפועל, בזמן הפגישה הקצרה בין השניים, כחלון התקשר ליו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה והודיע לו כי הוא תומך במינויה של כרייף וביקש ממנו לתמוך בו גם.

 

מלשכתו של כחלון נמסר בתגובה לערוץ 13: "כל המידע הרלוונטי נמסר לגורמים המוסמכים".

 

מטעמה של השופטת אתי כרייף נמסר לחדשות 13: "כבוד השופטת כרייף פעלה לקידום מועמדות כמקובל ועל פי חוק. למשה כחלון אין ולא הייתה כל מעורבות פלילית בפרשה. מחיקת ההתכתבויות עימו אינה מהווה עבירה כלשהי ונועדה לשמור על פרטיותו ולמנוע את רמיסתה".

 

x