שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שיגור מרצועת עזה ופיצוץ בין יישובים, אין נפגעים

אזעקות נשמעו הערב בנחל עוז ובעלומים בגלל שיגור ופיצוץ בין יישובים. איש לא נפגע. בני גנץ היה בנחל עוז באותה השעה: "או שתהיה פה הסדרה או שתהיה פה הכרעה", אמר מוקדם יותר. הערב הוזעקו חבלנים לכמה מוקדים שאליהם הופרחו בלוני נפץ

ynet 21:4001.02.20
אזעקות נשמעו הערב (שבת) בנחל עוז ובעלומים שבעוטף עזה, והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים. הם דיווחו ששמעו קול נפץ. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד מהרצועה לשטח ישראל. רקטה או פצצת מרגמה נפלה בשטח פתוח בין הקיבוצים, ואיש לא נפגע. בזמן האזעקות ביקר בנחל עוז יו"ר כחול לבן, בני גנץ.

ח"כ גנץ אמר לפני כן בכניסה למפגש עם תושבים: "מדיניות הביטחון של מדינת ישראל צריכה להיות קשוחה באזור הזה. להושיט יד לשלום לפלסטינים, להילחם כשצריך וכל הזמן לתמוך ביישובי העוטף. או שתהיה פה הסדרה או שתהיה פה הכרעה".

  

מוקדם יותר הערב אותרו בלונים חשודים באזור שדרות, ביישוב במועצה האזורית לכיש ובמשק חקלאי במועצה האזורית מרחבים. חבלנים הוזעקו לנטרל אותם. לנוכח גל הפרחת בלוני הנפץ התריעה המשטרה כי בכל מקרה שבו מבחינים בחפץ חשוד, יש לדווח מיד למשטרת ישראל בטלפון 100. חל איסור לגעת בחפץ, ויש להרחיק סקרנים עד הגעתם של שוטרי משטרת ישראל למקום. "חבלני המשטרה הם המוסמכים לטפל בחפצים חשודים וברשותם ציוד מיגון מקצועי ומתאים לכך", לשון הודעת המשטרה.

  

בימים האחרונים גוברת המתיחות בדרום. לפחות 12 רקטות ופצצות מרגמה לפחות שוגרו בעשרת הימים האחרונים מרצועת עזה לעבר ישראל, ארבע מהן יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל. לפי שעה איש לא נפגע.

 

אמש תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בהם מחסנים לאחסון אמצעי לחימה ותשתית תת-קרקעית של ארגון הטרור. דובר צה"ל ציין כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש". בכך הגיב צה"ל על שיגורים לעוטף עזה. אמש, מעט אחרי 20:15, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שיורט על-ידי כיפת ברזל. נזק קל נגרם לבתים בשדרות, ככל הנראה מפגיעת רסיסי טיל מיירט. ב-22:40 נשמעה שוב אזעקת צבע אדום, הפעם ביישובים במועצת אשכול.

 

 

שיגור טילים שיגור טילים צילום: רויטרס

 

x