שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בהלת נגיף הקורונה: שר הבריאות אסר על טיסות מסין לישראל

בדיון שנערך הערב באגף לשעת חירום של משרד הבריאות בנושא היערכות הטיפול בנגיף הקורונה, אמר ליצמן כי מי ששב לארץ מסין ייאלץ לשהות שבועיים בבידוד בביתו. לדבריו, גם תיירים שיגיעו לישראל ממדינות אחרות ייבדקו. ישראלים תקועים בשדה בבייג'ינג

ענבר טויזר, ynet 19:3130.01.20
נגיף הקורונה ממשיך להתפשט: הערב (ה') נערך דיון באגף לשעת חירום של משרד הבריאות בנושא היערכות בטיפול בנגיף. בדיון משתתפים נציגי משרד הבריאות, בתי החולים וקופות החולים, מד"א, קצין רפואה ראשי, כיבוי אש, וגם מזכירי שגריר סין בישראל.

 

 

בתוך כך, טיסת היניאן מבייגינג לישראל שאמורה להמריא לישראל מעוכבת בסין בגלל החלטת ליצמן. מטוס חברת התעופה הסינית היינאן איירליינס, שהיה אמור להמריא מבייג'ין לישראל (HU7957), מעוכב בשעה זאת על הקרקע בסין ידי גורמי התעופה בסין לאחר שהגורמים בישראל מסרבים לאפשר את נחיתתו בנתב"ג.

 

בשעה זו מתנהל דיון בין משרד הבריאות לרת"א האם לאפשר את המראת המטוס שעליו עשרות נוסעים.

 

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בדיון: "בתום התייעצויות קיבלנו מספר החלטות באשר לווירוס הקורונה. המקרים הרבים שהתגלו גם באירופה מחייבים אותנו לעשות כל שביכולתנו כדי לשמור על האוכלוסיה בישראל. כרגע אנו לא מאשרים כניסת טיסות מסין לישראל עד להודעה חדשה".

 

ליצמן הוסיף ואמר: "נבדוק גם תיירים שיגיעו לישראל גם ממדינות אחרות, ואלו ששבים ארצה מסין ייאלצו לשהות שבועיים בבידוד בביתם - התקופה בה הם עוד עלולים להיות מדבקים".

ליצמן ליצמן צילום: אבי מועלם

 

באשר לבידוד הביתי של החוזרים מסין, משרד הבריאות צפוי לפרסם בשעות הקרובות הנחיות מדויקות כיצד זה ייעשה. מנכ"ל משרד הבריאות, הוסיף לגבי אכיפת הבידוד, כי "במידת הצורך נפעיל אמצעים כדי להבטיח את שלום הציבור".

 

"לא נוכל לומר שאנחנו מוגנים באופן מוחלט מפני הגעת הנגיף"

 

בישיבה השתתף גם נציג הקבע של ארגון הבריאות העולמי (WHO) בישראל, לואיג'י מיילרוני. הוא אמר: "בתי החולים בישראל ערוכים ונעשו גם היערכויות בשדה התעופה. אך יש גם צדדים שליליים, לצערנו לא נוכל לומר שאנחנו מוגנים באופן מוחלט מפני הגעת הנגיף. הלילה תיערך ישיבה בארגון הבריאות העולמי. עם זאת, הארגון לא ישלח המלצות מחייבות לכלל המדינות, מכיוון שכל משרד בריאות בכל מדינה יודע בעצמו מה טוב ביותר עבור מדינתו".

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, אמר: "נפעל כדי לצמצם ככל הניתן את הסיכוי להידבקות בנגיף. פועלים על מנת שאדם שחוזר מסין יוכל לקבל שכר במסגרת ימי מחלה על הזמן שבו ישהה בבידוד בביתו. המערכת הישראלית תדע להתמודד עם האירוע בצורה המיטבית".

אנשים עם מסכות בנמל התעופה בפיליפינים אנשים עם מסכות בנמל התעופה בפיליפינים צילום: איי פי

 

 

פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות: "הסימפטומים בתחלואה מנגיף הקורונה הם חום, תחלואה נשימתית ודלקת ריאות כאשר נכון לעכשיו אין לו טיפול ייעודי. בישראל עד כה לא התגלה אף מקרה קורונה מאומת. עד כה נשלחו בדיקות מכבדה ל-19 חשודים במחלה, 16 מהם נשללו ולגבי השלושה האחרים ממתינים לתוצאות בדיקות המעבדה".

 

מוקדם יותר היום, פנה ח"כ צבי האוזר (כחול-לבן) ליו"ר ועדת הכנסת בדרישה לכנס דיון דחוף בהיערכות הלאומית לנגיף הקורונה. במכתבו ציין: "על הכנסת, מתוקף תפקידה כגורם מפקח לוודא כי מבוצעת היערכות הנוגעת לפעולה משולבת ומתואמת של זרועות הממשלה".

x