$
בארץ

נחשף בכלכליסט

ח"כים על הפסקת המיזם לביטחון תזונתי: "להעביר 30 מיליון שקל למשפחות נזקקות"

דורשים לקיים דיון בוועדת הכספים. בשבוע שעבר חשף כלכליסט שמתחילת השנה התמיכה הממשלתית בפרויקט הופסקה, כיוון שתקציב המדינה לא אושר. במסגרת המיזם מועברים 500 שקל בחודש ל-11 אלף משפחות נזקקות

צבי זרחיה 18:2130.01.20

שבעה חברי כנסת בוועדת הכספים תובעים לקיים דיון בוועדה על ביטול המיזם לביטחון תזונתי. המיזם, שהחל לפעול ב-2016, מעניק ל-11 אלף משפחות הסובלות מאי ביטחון תזונתי כרטיסי קנייה נטענים בסכום של 500 שקל בחודש. אולם, לפני שבוע חשף כלכליסט שמתחילת השנה התמיכה הממשלתית בפרויקט הופסקה, כיוון שתקציב המדינה לא אושר.

 

 

חברי הכנסת אורלי לוי אבקסיס וניצן הורוביץ (העבודה-גשר), קרן ברק ואתי עטיה (ליכוד), אורית פרקש הכהן (כחול לבן) ינון אזולאי ומיכאל מלכיאלי (ש"ס) פנו לוועדת הכספים בדרישה לקיים דיון על ביטול המיזם, במטרה שמשרד האוצר ימשיך לתקצבו. בפנייתם כתבו הח"כים: "בלא העברה תקציבית תיוותרנה המשפחות שנכללות במיזם ועשרות אלפי הילדים בהם יצטרכו לחיות בלא אופק של ביטחון תעסוקתי ובלי הזכות הבסיסית והחשובה ביותר של אזרחים לתנאי קיום בסיסיים. מדובר בהעברת 30 מיליון שקלים בשנה שמבדילים בין צלם אנוש לבין אובדנם המוחלט".

יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס צילום: חורחה נובומינסקי

 

 

יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס שיזמה את המהלך אמרה כי "יחד עם חבריי לוועדת הכספים, מכל הקשת הפוליטית, הגשתי היום ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בקשה לחייב את יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, לכנס את הוועדה באופן דחוף כדי לאשר את תקצוב המשך פרויקט הביטחון התזונתי. גפני סירב לדרישתי לכנס את הוועדה והדבר גורם לכך שישנן משפחות רבות שפשוט נשארות רעבות בגלל שאין ממשלה והפרויקט לא מתוקצב. לא נאפשר לילדים להישאר רעבים כתוצאה מהפלונטר הפוליטי שהמדינה נמצאת בו. אני מודה לחבריי וחברותיי בוועדת הכספים ששמו את המחלוקות הפוליטיות בצד ושילבו ידיים למען האזרחים שצריך עזרה".

 

ח"כ מיקי חיימוביץ (כחול לבן) שיגרה אף היא מכתב אל יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שבו ביקשה לכנס את הוועדה ולדון באפשרויות סיוע זמני. היא התריעה כי "הסיטואציה שבה מיזם כה מצליח שעוזר לשכבות החלשות ביותר מופסק רק בשל הקיפאון הפוליטי הוא בלתי מתקבל על הדעת.

x