$
בארץ

דובי אמיתי נבחר למ"מ יו"ר נשיאות המגזר העסקי

מחר יבחרו התעשיינים נשיא חדש להתאחדות, לאחר ששרגא ברוש - הנשיא המכהן - הודיע על פרישה מהתפקיד

נווית זומר ועמרי מילמן 14:5929.01.20

התעשיינים יבחרו נשיא חדש להתאחדות מחר (ה'), זאת לאחר ששרגא ברוש - הנשיא המכהן - הודיע על פרישתו מהתפקיד לאחר החלטת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בגין העלמת מס.

 

בהתאחדות חברים כ-2,000 תעשיינים, כאשר על התפקיד הנחשק מתמודדים שניים: הראשון הוא התעשיין הוותיק ואיש העסקים שמואל דונרשטיין (67), בעלי רב בריח אותה רכש לפני עשור מכונס נכסים; דונרשטיין הוא פעיל ותיק בהתאחדות התעשיינים. המועמד השני הוא ד"ר רון תומר (53), מנכ"ל משותף ודור שני לבעלי חברת התרופות אוניפארם, המפתחת ומשווקת תרופות גנריות מאז 1975. תומר נחשב למועמדו של שרגא ברוש וזוכה לתמיכתו. תומר שימש כיו"ר מטה כחול לבן בהתאחדות, וכיו"ר ועדת כלכלה ורגולציה.

 

דובי אמיתי דובי אמיתי צילום: עמית שעל

 

הבחירות יתקיימו, כאמור, מחר לאחר אסיפה כללית שתתקיים בכפר המכביה בה יצביעו התעשיינים בקלפי שתוצב במקום. לצד הכבוד המגיע עם תפקיד נשיא התאחדות התעשיינים, המשמש גם כחבר בלשכת התאום של הארגונים הכלכליים, ניצב אתגר גדול - בלימת מגמת ההתכווצות של התעשייה הישראלית והגדלת חלקה בתוצר הלאומי שעומד כיום על 13% בלבד. התעשייה כיום נאבקת עם שקל חזק שפוגע ביצוא, עם מחסור קשה בכוח אדם ועם מעבר קווי יצור לחו"ל בגלל הרגולציה בארץ.

 

בתוך כך, יו"ר התאחדות האיכרים דובי אמיתי נבחר לתפקיד ממלא מקום יו"ר נשיאות המגזר העסקי. אמיתי יחליף את שרגא ברוש, שעם סיום כהונתו בהתאחדות התעשיינים, יסיים גם את כהונתו בתפקיד זה. מדובר בארגון גג שמאגד את המעסיקים במשק ומתנהל בעיקר מול רגולוטורים, ארגונים מקומיים וארגונים בינלאומיים.

 

עם בחירתו לתפקיד אמר אמיתי: "אני נכנס לנעליו הגדולות של ברוש בימים בהם אין משילות, המשק הישראלי עובר טלטלות, המגזר העסקי מתמודד עם אתגרים לא פשוטים והרגולציה חונקת".
x