$
בארץ

ניסנקורן פועל להקמת ועדות קבועות בכנסת שהתפזרה

ניסנקורן המשמש כיו"ר ועדת הכנסת: "היתה בקשה של ישראל ביתנו וסיעות נוספות להקים ועדות קבועות לאור העובדה שהכנסת משותקת כבר שנה וצריך לפקח על הרשות המבצעת"

צבי זרחיה 14:1828.01.20

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) מתכוון להקים בקרוב את מרבית ועדות הכנסת. ניסנקורן הודיע על כך בצהריים בישיבתה הראשונה של ועדת הכנסת שהוקמה זמן קצר קודם לכן על ידי מליאת הכנסת.

 

ניסנקורן הודיע שוועדת הכנסת תכונס בשבוע הבא על מנת לדון בהקמת הוועדות הקבועות. "היתה בקשה של ישראל ביתנו וסיעות נוספות להקים ועדות קבועות לאור העובדה שהכנסת משותקת כבר שנה וצריך לפקח על הרשות המבצעת. אני מתכוון לכנס את ועדת הכנסת ולקבל החלטות איזה ועדות אפשר להקים כרגע".

 

אבי ניסנקורן אבי ניסנקורן צילום: אלכס גמבורג

 

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) תבע להקים מיידית כוועדות קבועות את ועדת חוץ וביטחון וועדת הכספים הפועלות כיום כוועדות זמניות.

 

לאחר שרה"מ בנימין נתניהו משך בחזרה את בקשתו לחסינות התייתר הדיון בחסינותו בוועדת הכנסת. הוועדה זומנה ליום חמישי הקרוב וליום שלישי בעוד שבוע לדיון בחסינותו של ח"כ חיים כץ (ליכוד). ניסנקורן הודיע כי הוא מקיים דיונים עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ועם עורכי דינו של כץ והוא יודיע מחר אם סדר היום של הוועדה בחסינות כץ ישאר על כנו או ישתנה.

 

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט בועדת הכנסת צפוי רוב בעד מתן חסינות לכץ.

x