$
בארץ

בחירות 2020

נתניהו משך את בקשת החסינות: "החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך להימשך"

בפוסט שפרסם כתב רה"מ כי "מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני - החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך"; עכשיו יוכל היועמ"ש להגיש את כתב האישום לביהמ"ש; גנץ: "אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים"

שירות כלכליסט ו-ynet 09:5228.01.20

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר (ג') כי הוא מושך את בקשת החסינות מהכנסת בעקבות עסקת המאה שצפויה להתפרסם הערב. נתניהו כינה את מליאת הכנסת שהייתה אמורה להתכנס בעוד כשעה להצבעה על הקמת ועדת הכנסת "מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות", ואמר כי מדובר ב"המשך הרדיפה האישית נגדו".

 

לפיכך יוכל היועמ"ש אביחי מנדבליט להודיע על פתיחת משפטו של נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים ללא דיחוי.

  

 

 

 

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב רה"מ כי "בשעה גורלית זו לעם ישראל, בעת שאני נמצא בארה"ב בשליחות היסטורית לעצב את גבולות הקבע של ישראל ולהבטיח את ביטחוננו לדורות הבאים, צפוי להיפתח בכנסת מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות. זהו המשך הרדיפה האישית האובססיבית כלפיי מצד אנשי 'רק לא ביבי'. במקום להבין את גודל השעה ולהתעלות מעל שיקולים פוליטיים, הם ממשיכים לעסוק בפוליטיקה זולה שפוגעת ברגע מכריע בתולדות המדינה".

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אי.פי

 

 

נתניהו הוסיף כי "מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, מאחר שכל כללי עבודת הכנסת נרמסו ברגל גסה ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב - החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך. לפני דקות אחדות הודעתי ליו"ר הכנסת שאני מושך את בקשת החסינות ובהמשך אנפץ את כל הטענות המופרכות ותיקי הסרק שהוגשו בענייני. אבל עכשיו, לא אתן ליריביי הפוליטיים להשתמש בעניין זה כדי להפריע למהלך ההיסטורי שאני מוביל".

 

למרות משיכת בקשת החסינות של נתניהו, בכחול לבן החליטו שהדיון היום במליאת הכנסת יתקיים כמתוכנן ותוקם ועדת כנסת. בקשת החסינות של ח"כ חיים כץ עודנה קיימת ולכן יש סיבה להקים את הוועדה.

 

גנץ: "נתניהו הולך למשפט"

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ, התייחס להחלטת נתניהו ואמר: "נתניהו הולך למשפט. חייבים להתקדם. בפני אזרחי ישראל ניצבת בחירה ברורה: ראש ממשלה שיעבוד עבורם או ראש ממשלה שעסוק בעצמו. אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים על שוחד, מרמה והפרת אמונים".

 

ח"כ יאיר לפיד: "נתניהו ידע שהוא מגיש בקשה מופרכת, טוב עשה שמשך אותה. אין דבר כזה חסינות מפני שוחד, מרמה והפרת אמונים. אם נתניהו היה פטריוט כמו שהוא טוען, הוא כבר היה עוזב את תפקידו". 

 

יו"ר העבודה, ח"כ עמיר פרץ: "אני מציע לנתניהו לפרוש מריצה לראשות הממשלה. הגיע הזמן שנתניהו יפנה את הזירה הפוליטית, יטפל בענייניו הפליליים וישאיר לנו לדאוג לחסינות למי שזקוקים לה באמת".

 

 

x