$
בארץ

בירד קונה את המתחרה הגרמנית שלה CIRC

מפעילת הקורקינטים השיתופיים תרכוש את מתחרתה שהודיעה לפני כמה חודשים על קיצוצים בהיקף כוח האדם. בזמן שחברות אחרות בענף מקצצות, בירד פותחת שוב את הארנק לאחר שבתחילת השנה רכשה את SCOOT האמריקאית

תומר הדר 21:5227.01.20

מפעילת הקורקינט השיתופי בירד (BIRD) הודיעה כי תרכוש את המתחרה הגרמנית CIRC. החברה הגרמנית נוסדה בידי לוקאס גאדובסקי ופעילה כיום ב-43 ערים ב-12 מדינות שונות.  

 

בדומה למפעילי קורקינט אחרים גם CIRC שהמטה שלה יושב בברלין הודיעה לפני כמה חודשים על קיצוצים בהיקף כוח האדם. לפי הודעתה של CIRC שפורסמה רק לפני שלושה חודשים, "לאחר צמיחה מהירה בשלב הראשון אנו מתמקדים כעת ביעילות ובמצוינות, כולל החלפת מצבנו התפעולי לשימוש בקורקינטים עם סוללות חשמליות מתחלפות שיהיו יעילות יותר ומשתלמות יותר". 

קורקינט שיתופי של bird בלוס אנג'לס קורקינט שיתופי של bird בלוס אנג'לס צילום: איי פי

 

לדברי בן קמינסקי, שותף בקרן ההשקעות טארגט גלובל היושבת בברלין: "מדובר בעסקה משמעותית עבור שתי החברות, גם בהיבט הטכנולוגי וגם בהיבט הכולל של התעשיה". לדברי קמינסקי, "כמשקיע הראשון ב-CIRC, אנו בטוחים בחזונם וביכולתם להשיג עמדה טובה בשוק המיקרו מוביליות האירופי". במסגרת העסקה צפויה BIRD להטמיע בין עובדיה באירופה את 300 עובדי CIRC הנותרים.

 

בפועל, בעוד שחברות אחרות בענף נאבקות בגלי קיצוצים, עבור BIRD לא מדובר אפילו ברכישה ראשונה של מתחרה: בתחילת השנה רכשה בירד את SCOOT האמריקאית, חברה מתחרה הפעילה בחוף המערבי. רכישת SCOOT לא היתה מקרית: מדובר באחת משתי חברות שהחזיקו באישורים לפעול בסן פרנסיקו, מהלך שאיפשר לבירד להתחיל בפועל לפעול בעיר.
x