שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

וירוס הקורונה: ליצמן חתם על צו המאפשר לו לכפות אשפוז בבידוד; משרד הבריאות: "אין מצב חירום"

שר הבריאות חתם על צו לפי פקודת בריאות העם המאפשרת לו, בין היתר, לכפות אשפוז בבידוד על מי שיידבקו בנגיף הקורונה ולאסור על נסיעה ליעדים מסוימים; משרד הבריאות: "נערכים לכל תרחיש, אין מצב חירום"

אדריאן פילוט 17:1527.01.20

שר הבריאות יעקב ליצמן חתם היום (ב') על צו פקודת בריאות העם להרחבת סמכויות משרד הבריאות, זאת כדי להתמודד - במידת הצורך - עם וירוס הקורונה, כך נמסר מהמשרד לפני זמן קצר.

 

 

המשמעות המעשית של החתימה היא כי המשרד רשאי על פי חוק להגביל חירויות פרט של אזרחים, למשל לאסור על נסיעה ליעד מסוים ולכפות אשפוז בבידוד על חולים. במשרד הבריאות מבקשים להדגיש כי אין בחתימת הצו "משום הודעה למצב חירום, אלא היערכות לכל תרחיש אפשרי".

וירוס הקורונה וירוס הקורונה צילום: AFP

 

החתימה על הצו מאפשרת למנכ״ל המשרד משה בר סימן טוב, לראש שירותי בריאות הציבור פרופ׳ סיגל סדקצי ולרופאי המחוזות במשרד, לבצע במידת הצורך את כל הצעדים הדרושים להתמודדות עם התפרצות הנגיף בארץ.

 

ליצמן ביקש להבהיר כי ״לאחר ישיבה עם גורמי המקצוע במשרד, חתמתי כעת על הצו שמוסיף את נגיף הקורונה לרשימת המחלות המדבקות בהתאם להמלצות ארגון הבריאות העולמי, איתם אנחנו בקשר יום יומי. החתימה על הצו תאפשר לנו, במידת הצורך, לבצע את כל הצעדים הנדרשים להתמודד עם התפרצות הנגיף בארץ".

 

ליצמן הוסיף: "חשוב לי להרגיע את הציבור. נכון לכעת – והדגש הוא על כעת, אין חולה מאומת בקורונה אך אנו ערוכים גם לכך״.

 

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: אבי מועלם

 

במשרד הבריאות חוזרים על המלצתם שלא לבצע נסיעות לא הכרחיות לסין ולא לנסוע כלל למחוז חוביי בסין. עוד הדגישו בבריאות כי המשרד "ערוך לכל תרחיש, מקיים ישיבות עדכון יומיות וממשיך לעדכן את הציבור באופן שוטף".

 

ביממה האחרונה נשמע ביקורת רבה על משרד הבריאות לפיה הוא לא עושה די בהקשר של התפרצות הווירוס קורונה, שכבר שיתק חלקים נרחבים בסין.

 

אלא שמאז התפרצות המחלה וביתר שאת החל מסוף השבוע האחרון, בכירי המשרד עורכים ישיבות יומיות בנושא ונוקטים צעדים אופרטיביים נכון למצב הנוכחי: רק כ-1% מהמקרים של הימצאות הוירוס היו מחוץ לגבולות סין.

x