$
בארץ

נגיף הקורונה: משרד הבריאות ממליץ להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין

בעקבות הערכת מצב הוחלט לקרוא לציבור הישראלי להימנע מנסיעות למדינה ולעקוב אחר מגבלות התנועה של השלטונות בזמן אמת. המשרד פרסם שורת הנחיות לחוזרים מסין - והבהיר: "מערכת הבריאות ערוכה ומוכנה"

ענבר טויזר, ynet 14:2726.01.20

משרד הבריאות הודיע בצהריים (א') בעקבות הערכת מצב נוספת שהתקיימה בעניין נגיף הקורונה, הציבור מתבקש להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין.

 

מהמשרד נמסר כי יש לעקוב אחר מגבלות התנועה של השלטון הסיני במדינה בזמן אמת, והומלץ שלא להגיע בכלל למחוז חוביי, שבו התפרץ הנגיף.

 

 

 

עוד נמסר כי "מערכת הבריאות ערוכה ומוכנה ונמצאת בקשר מתמיד עם ארגון הבריאות העולמי ורשויות הבריאות בעולם".

 

המשרד הדגיש כי תיירים שחזרו מסין ולא פיתחו את תסמיני המחלה אינם נדרשים להיבדק, אך למקרה של הופעת תסמיני חום ושיעול בעת הנסיעה לסין או בשבועיים שלאחר הביקור במדינה, יש לפנות בהקדם לרופא המטפל בקופת חולים או לחדר מיון. כמו כן, יש להודיע מראש לצוות המיון על התסמינים והשהייה בסין עוד לפני שמגיעים לבית החולים.

 

מחלקה מבודדת בסין לטיפול בנגיף הקורונה מחלקה מבודדת בסין לטיפול בנגיף הקורונה צילום: איי אף פי

 

במשרד ציינו כי ישראלים שפיתחו את תסמיני המחלה נדרשים להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית, ולדאוג לכסות את הפה והאף במסכה כירורגית או בבד זמין אחר עד לבדיקת הרופא. בנוסף נכתב כי בכניסה למרפאה או לחדר המיון יש לדווח מיידית לפקיד הקבלה או לאחות על סימני המחלה ועל הקשר לשהייה בסין בשבועיים שקדמו להופעת התסמינים.

 

משרד הבהירו כי אין חשש הידבקות מחבילות שמגיעות בדואר מסין. על התיירת שאושפזה ברשות הפלסטינית מחשש להידבקות נמסר כי אינה חולה בנגיף הקורונה.

מחלקה מבודדת בסין לטיפול בנגיף הקורונה מחלקה מבודדת בסין לטיפול בנגיף הקורונה צילום: איי פי

 

עד כה מתו מנגיף הקורונה הסיני 56 בני אדם בסין. יתר מ-2,000 נדבקו ברחבי העולם. נשיא סין שי ג'ינפינג אמר אתמול שארצו מתמודדת עם "מצב חמור", בזמן ששתי חברות החלו בתהליך ליצירת חיסון.

 

בשל בהלת הקורונה והחשש מהידבקות, בזמן שמאות מיליוני אזרחים נוסעים לחופשות, בוטלו חגיגות השנה החדשה בערים רבות בסין.

 

אתמול הודיע איגוד תעשיית התיירות הסיני שהמדינה תשעה את כל הטיולים המאורגנים בתוך המדינה ומחוצה לה.

x