רכב

בצעד חריג: יבואנית טויוטה מעבירה סוכנות לזכיין פרטי

סוכנות פריים מוטורס ברעננה שמכרה אשתקד 1,000 מכוניות, תועבר ליניב שלם, שכיהן כמנכ"ל פריים מוטורס בשבע השנים האחרונות

תומר הדר 10:5126.01.20

יבואנית טויוטה, יוניון מוטורס, תעביר לידיים פרטיות את אחת משתי סוכנויות הרכב שנמצאות בבעלותה. יוניון מוטורס מחזיקה כיום בשתי סוכנויות בישראל: פריים מוטורס רעננה ופריים מוטורס חיפה, הפועלות לצד אולם התצוגה המרכזי של טויוטה. כעת תועבר הסוכנות ברעננה לזכיין.

 

 

 

העברה של סוכנות רכב שנמצאת בידיה של יבואנית לידיו של זכיין פרטי נחשבת למהלך חריג בענף, שכן רוב הזכיינים מתלוננים על ירידה בהיקף המכירות. הסיבה: לקוחות רבים בוחרים לרכוש מכוניות מסוכנויות המשווקות מכוניות "יד ראשונה אפס קילומטר" או לסירוגין להגיע אל אולמות התצוגה המרכזיים של יבואני הרכב.

 

על פי נתונים של יוניון מוטורס, הסוכנות ברעננה מכרה בשנה שעברה כ־1,000 מכוניות, מתוכן 750 מכוניות חדשות והיתר משומשות שנמכרו בעסקאות טרייד־אין. פעילותה של פריים מוטורס רעננה תעבור לידיו של יניב שלם, שכיהן כמנכ"ל פריים מוטורס בשבע השנים האחרונות.

 

סוכנות פריים מוטורס ברעננה סוכנות פריים מוטורס ברעננה צילום: יאיר שגיא

 

 

"באמצעות ניהול מקומי אשר לו קשר הדוק עם הלקוחות והקהילה, נשמר רמת שביעות רצון גבוהה ומתן מענה איכותי לצרכי הלקוח", נכתב במסמך שנשלח לעובדי החברה על ידי רן דנאי, מנכ"ל קבוצת הרכב ביוניון מוטורס. "האתגרים הללו הביאו אותנו ביוניון מוטורס לכדי החלטה להעברה של פריים רעננה לידי ניהול עצמאי, פרטי ומקומי".

 

במהלך השנים האחרונות, לנוכח העלייה במכירות מכוניות חדשות שלא על ידי יבואני הרכב נאלצו לא מעט סוכני משנה של יבואני הרכב הגדולים לסגור סוכנויות או לפנות לאפיקי פעילות חדשים. כך למשל, סוכנויות של פולקסווגן ומותגים אחרים נאלצו לסגור בשנים האחרונות.

x