שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

בתום חצי שנה: גבי מיודובניק נבחר למנכ"ל החדש של נטפים

ועדת האיתור של נטפים בחרה במועמד הפנימי גבי מיודובניק, המכהן כיום כנשיא חטיבת אמריקה בחברה. האתגרים הגדולים שלו יהיו לשמור על שיעורי הצמיחה הדו־ספרתיים, ולהעמיק את החדירה לשווקים מתפתחים ולמנף את חולשת המתחרות

גולן חזני 06:5323.01.20

גבי מיודובניק הוא המנכ"ל החדש של נטפים, כך נודע לכלכליסט. ועדת האיתור של החברה, בראשות היו"ר דניאל מרטינז, החליטה לבחור במועמד הפנימי לתפקיד. מיודובניק (46) מתמנה אחרי חצי שנה של חיפושים, מאז הודיע רן מידן על פרישתו מהתפקיד. מיודובניק גבר על מועמדים חיצוניים שהתמודדו על התפקיד.

 

 

 

בתפקידו הנוכחי משמש מיודובניק כנשיא חטיבת אמריקה בנטפים, ואחראי על אמריקה הדרומית והצפונית. בתפקידיו הקודמים שימש כראש חטיבת EMEA (אירופה, אפריקה ומזרח תיכון), כסמנכ"ל כספים של אמריקה, כמנכ"ל אזור דרום אמריקה וכמנכ"ל אזור מקסיקו ומרכז אמריקה. בהשכלתו הוא רואה חשבון מאוניברסיטת תל אביב, ולנטפים הצטרף לפני 16 שנה.

 

נטפים נמצאת בתקופת השיא שלה עם מכירות של מיליארד דולר בשנה, רווח תפעולי תזרימי של 160 מיליון דולר, בפער גדול מהמתחרות ריווליס ונען־ג'יין, שעומדות למכירה.

 

מפעל נטיפים בקיבוץ חצרים (ארכיון) מפעל נטיפים בקיבוץ חצרים (ארכיון) צילום: גדי קבלו

 

מיודובניק נכנס לנעליים גדולות. מידן מונה למנכ"ל בתחילת 2014, והוביל מהלכים אסטרטגיים כמו השקעה בשווקים המתפתחים הודו, סין ואפריקה; פיתוח מוצרי חקלאות דיגיטלית; ומעבר הדרגתי ממכירת מוצרים לשיווק פתרונות ושירותים. ב־2018 הוביל את מכירת החברה למקסיכם המקסיקנית, שבינתיים שינתה את שמה לאורביה (ORBIA), לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר.

 

תחת מידן הציגה נטפים צמיחה דו־ספרתית במשך חמש שנים רצופות. מחזור המכירות של נטפים צמח בתקופת כהונתו של מידן מ־800 מיליון דולר ב־2014 ל־1.1 מיליארד דולר ב־2019. הרווח התפעולי התזרימי צמח מ־81 מיליון דולר ל־160 מיליון דולר. נטפים זכתה בפרויקטים גדולים בשנים האחרונות באתיופיה, רואנדה, טנזניה, הודו, סין פרו וברזיל. בשנה האחרונה זכתה החברה בפרויקטים של 100 מיליון דולר בהודו וברואנדה.

 

האתגר של מיודובניק יהיה להמשיך בשיעורי הצמיחה, להעמיק את החדירה לשווקים מתפתחים, להאיץ את הכניסה לדיגיטל במנגנוני ההשקיה, ולמנף את מצבן החלש של המתחרות לחיזוק נתח השוק שלה.

x