$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

טלטלה בארקיע: המנכ"ל פורש לאחר 6 שנים

לכלכליסט נודע כי ניר דגן מתכנן לפרוש בקרוב, עם הגעת תוכנית ההבראה של החברה לסיומה

גולן חזני 06:5821.01.20

טלטלה בחברת ארקיע: ל"כלכליסט" נודע כי ניר דגן, מנכ"ל החברה ב־6 השנים האחרונות, החליט לפרוש מתפקידו.

 

 

דגן מכהן בתפקיד המנכ"ל מאז 2014, ועזיבתו תיכנס לתוקף עם סיום תוכנית ההצטיידות במטוסים החדשים וסיום תוכנית ההבראה של החברה. דגן עשוי לפנות לעיסוק אחר בקבוצת נקש ולפתח את עסקי הסחר במטוסים בקבוצת ג׳ורדאש.

 

ארקיע מעסיקה 500 עובדים אבל סובלת מהמשבר הקשה בתחום תיירות הפנים. עם החלטת הממשלה על סגירת שדה דב, חלה ירידה חדה של כ־40% במספר הטסים לאילת, שפגעה בארקיע והמתחרה ישראייר ואילץ אותן לפטר כ־100 עובדים כל אחת.

מנכ"ל ארקיע ניר דגן. עשוי להמשיך את פעילותו בקבוצת נקש מנכ"ל ארקיע ניר דגן. עשוי להמשיך את פעילותו בקבוצת נקש צילום: שי אדם

 

 

דגן עובד בארקיע 28 שנה. תחילה שימש כטייס ובהמשך עבר לתפקידי ניהול. בשנים האחרונות התמודד דגן עם שינויים ואתגרים הולכים וגוברים בעסקי התעופה העולמיים, ובכללם דלק יקר ושחיקה הולכת ומתמשכת בהכנסות לאור חדירת הלואוקוסט לשוק.

 

דגן הוביל גם את ההצטיידות במטוסים חדשים בחברה ופעל בהצלחה להשארת שדה דב פתוח במשך 3 שנים מעבר לתאריך הסגירה המקורי. ארקיע, שהקו העיקרי שלה לאורך השנים היה הקו לאילת, סבלה מההחלטה הסופית לסגור את שדה דב, שהקטינה את מספר הנוסעים בקו. במקביל ביצעה ארקיע כניסה לקווים קצרים בחו"ל והצליחה להגיע למצב של עלייה מתמשכת במספר חבילות התיירות שמכרה.

 

ארקיע, שבבעלות האחים נקש, תצטרך להחליט לאן פניה מועדות. החברה נכנסה לאחרונה לתהליך התייעלות הכולל קיצוץ בשכר העובדים ופיטורים.

x