$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

קבוצת דנאל לוטשת עיניים לשירותי הטלרפואה של שחל

קבוצת כוח האדם והסיעוד מעוניינת להעמיק את אחיזתה בתחום שירותי הרפואה הפרטיים. לפני שנה היא רכשה 51% מקבוצת עיניים תמורת 75 מיליון שקל. בנוסף ניהלה מגעים לרכישת חברת מוקדי הרפואה מרחוק שחל, אך אלו לא צלחו באותו זמן

נווית זומר 08:0921.01.20

חברת דנאל כוח אדם פועלת להרחיב את פעילותה בתחום הרפואה הפרטית. החברה מנהלת בחודשים האחרונים מגעים לרכישת חברת שחל, המספקת בין היתר שירותי רפואה טלפוניים - כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע כי מגעים דומים בין החברות נוהלו כבר לפני שנה, אך הם לא נשאו פרי.

 

 

תחום הרפואה הפרטית בישראל צובר תאוצה ונחשב יעד למשקיעים, זאת משום ריבוי פוליסות הבריאות הפרטיות שבידי תושבי ישראל ועל רקע המשבר במערכת הבריאות.

 

דנאל עשתה את הצעד הראשון שלה בתחום הרפואה הפרטית לפני פחות משנה. במרץ היא רכשה 51% מקבוצת עיניים שבבעלות שמואל ורונית לוינגר תמורת 75 מיליון שקל. עיניים מחזיקה ברשת שבע, המפעילה מרכזים רפואיים שמתמחים בניתוחי לייזר להסרת משקפיים, וכן חדרי ניתוח המבצעים ניתוחי כירורגיה קלה.

 

מנכ"ל דנאל אילן ישראלי מנכ"ל דנאל אילן ישראלי צילום: Moment הפקות צילום

 

 

דנאל, שהוקמה ב־1974, פועלת בתחום שרותי כוח אדם וסיעוד, והיא מפעילה מוסדות לחוסים. היא מנוהלת בידי המנכ"ל אילן ישראלי והיו"ר רמי אנטין. החברה, המוחזקת בידי גופים מוסדיים, נסחרת כיום ללא גרעין שליטה בבורסה בתל אביב, ושוויה 1.6 מיליארד שקל.

 

חברת שחל נותנת מגוון שרותים, המוכר ביותר שבהם הוא מנוי לחולי לב, כאשר את הא.ק.ג והאבחנה היא מבצעת דרך הטלפון, באמצעות אביזר רפואי שבידי המנוי. שחל מפעילה גם ניידות טיפול נמרץ למנוייה. 30% מהחברה נמצאת בבעלות קרן מהונג קונג, ואילו 23% בידי המייסדים, משפחת אלרואי. מניותיה של החברה נסחרות בבורסה בציריך לפי שווי שוק של 62 מיליון פרנק.

 

דנאל ושחל סרבו להגיב לדברים.

 

טלרפואה

שירותי רפואה מרחוק, המאפשרים לאבחן בעיות לב ואחרות דרך הטלפון. המנוי משדר את המידע הרפואי למוקד, שם מומחים מנתחים ומנטרים את מצבו

x