$
בארץ

בלחץ איגוד ערים שרון כרמל: יבוצע ניטור רציף גם על גבי אסדת לווייתן

כיום פועלות שלוש תחנות ניטור על החוף, כאשר תחנה רביעית תצטרף בקרוב; יו"ר איגוד ערים שרון כרמל: "הובלנו לקיום ניטור רציף גם על האסדה מאחר שיש הכרח בכך על מנת שנקבל מידע מהימן, און ליין, על ההיבטים הסביבתיים של הפעלתה"

ליאור גוטמן 13:5917.01.20

יו"ר איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון כרמל, אסיף,איזק, מסר כי הגיע להסכמות מול חברת נובל אנרג'י, מפעילת אסדת הגז לווייתן, שלפיהן פעילות הזרמת הגז והטיפול בו ייעשו תוך ניטור רציף גם על גבי המתקן.

 

לדברי האיגוד, "בתקופה האחרונה התקיימו דיונים בין הצדדים לאור ההסכמה הראשונית לפני כחודשיים על ביצוע ניטור רציף על האסדה, וזאת אף שהדבר לא נדרש בהיתר הפליטה של האסדה".

 

באיגוד מזכירים שהם מפעילים כיום שלוש תחנות ניטור על החוף, כאשר תחנה רביעית תצטרף בקרוב באיור תחנת הכוח של חברת החשמל באתר "חגית" הסמוכה ליקנעם, זאת במטרה לפקח על הזרמת הקונדנסט (תוצר לוואי של הזרמת הגז שמשמש לזיקוק דלקים).

 

אסדת לווייתן אסדת לווייתן צילום: אלבטרוס

 

איזק אמר כי "הובלנו לקיום ניטור רציף גם על האסדה מאחר שיש הכרח בכך על מנת שנקבל מידע מהימן, און ליין, על ההיבטים הסביבתיים של הפעלת האסדה, ונפעל בהתאם לזאת על מנת להבטיח את איכות חיי התושבים ואיכות הסביבה".

 

לדבריו, עיקרי ההסכם שגובש בין נציגי האיגוד לנציגי נובל אושרו היום בישיבת מליאת האיגוד, ולכן בהתאם להסכם יבוצע באסדה ניטור רציף על האסדה תוך דיווח הנתוני הפליטה לאיגוד. מנגד, לוחות הזמנים הם סיום הקמת עמדת הניטור שם בתוך 4 עד 8 חודשים כאשר לאנשי המקצוע של האיגוד תינתן גישה לצפייה און ליין על הנתונים תוך פרסומם לציבור.

 

נובל אנרג'י אישרה את הפרטים. 

x