$
בארץ

החשב הכללי השלים גיוס אג"ח בחו"ל בהיקף של 3 מיליארד דולר

למעלה מ-400 משקיעים לקחו חלק בהנפקה שבה נרשמו ביקושים של 20 מיליארד דולר. מיליארד דולר גויסו לטווח של 10 שנים בתשואה של 2.5%, ושני מיליארד דולר גויסו לטווח של 30 שנה בתשואה של 3.375%. חזקיהו: "הבעת אמון של המשקיעים הגדולים בעולם בכלכלת ישראל"

עמרי מילמן 22:1708.01.20

החשב הכללי, רוני חזקיהו, השלים היום גיוס אג"ח בחו"ל בהיקף של 3 מיליארד דולר, מתוכם מיליארד דולר לטווח של 10 שנים בתשואה של 2.5% ו-2 מיליארד דולר לטווח של 30 שנה בתשואה של 3.375%. האיגרות הונפקו במרווחים (פער) של 68 ו-115 נקודות בסיס מעל ריבית אג"ח ממשלת ארה"ב לטווחים דומים מה שלפי החשב הכללי מעיד על הבעת האמון במשק הישראלי.  

 

הבוקר דיווח החשב הכללי כי ההנפקה נעשתה לאחר סבב פגישות נרחב של צוות חטיבת המימון עם משקיעים זרים בלונדון ובבוסטון ושיחות עם משקיעים מהמזרח הרחוק.  

החשב הכללי רוני חזקיהו החשב הכללי רוני חזקיהו צילום: אוראל כהן

 

עוד דיווח החשב הכללי כי במסגרת ההנפקה נרשמו ביקושים של כ- 20 מיליארד דולר, מה שהתאפשר בין היתר בזכות הימצאותם של משקיעים אסטרטגיים איכותיים כמו בנקים מרכזיים, קרנות פנסיה, חברות ביטוח וגופים שמחזיקים בניירות של מדינת ישראל לאורך זמן.

 

לפי החשב הכללי בהנפקה לקחו חלק למעלה מ- 400 משקיעים שונים מכ- 40 מדינות, וכי נרשמו ביקושים רבים בקרב משקיעים מוסדיים אסיאתיים מיפן, הונג קונג ומדינות נוספות.

 

החשב הכללי, רוני חזקיהו מסר כי: "הנפקת האג"ח המוצלחת מהווה הבעת אמון של המשקיעים הגדולים בעולם בכלכלת ישראל ומצביעה על הביקוש הרב לאגרות החוב של ממשלת ישראל. גובה ההנפקה והעלות הנמוכה שהושגה יהוו נדבך חשוב במימון פעילות הממשלה בשנה הקרובה והינם מעידים יותר מכל על ביסוסה של מדינת ישראל בשווקים הפיננסיים הגלובליים".

 

סגן בכיר לחשב הכללי, גיל כהן מסר כי: "היקף הביקושים הגבוה והמרווחים הנמוכים אי פעם בהנפקה של מדינת ישראל הינם תוצאה ישירה של עוצמת כלכלת ישראל ומדיניות מקצועית בניהול החוב הממשלתי בשנים האחרונות. העובדה שמדינת ישראל מנפיקה באופן שוטף אגרות חוב חדשות לטווחים של 10 ו-30 שנה בהיקפים הולכים וגדלים מצביעה על אפשרויות המימון המגוונות של המדינה בשווקי ההון העולמיים".

x