שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נגיד בנק ישראל ממליץ למנות לתפקיד המשנה לנגיד את אנדרו אביר

פרופ' אמיר ירון הודיע לראש הממשלה על המלצתו למנות לתפקיד המשנה לנגיד את אביר, מנהל חטיבת השווקים של בנק ישראל ב-9 השנים האחרונות

עמרי מילמן 14:5308.01.20
נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, הודיע לראש הממשלה כי בכוונתו להמליץ למנות את מנהל חטיבת השווקים מאז 2011, אנדרו אביר, לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל. כמשנה לנגיד יכהן אביר גם כחבר בוועדה המוניטרית ובמועצה המנהלית של בנק ישראל.

 

 

 

אנדרו אביר אנדרו אביר צילום: אוהד צויגנברג

 

אביר מכהן כבר 9 שנים כמנהל חטיבת השווקים של בנק ישראל ומאז 2017 גם כחבר בוועדה המוניטרית, תפקיד שימשיך לעשות, אולם כעת כמשנה לנגיד. אביר בעל תואר ראשון בכלכלה ומדע המדינה מאוניברסיטת אוקספורד ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. הוא החל לעבוד ככלכלן בבנק ישראל בשנת 1987, שימש כמנהל חדר עסקאות המט"ח של הבנק, ולאחר מכן כסגן מנהל חטיבת השווקים וראש האגף הפיננסי בחטיבה.

 

מינויו של אביר כפוף לתהליך אישור בוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה (ועדת גולדברג), ולאישור הממשלה.

 

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון מסר, "אני מודה לאנדרו על נכונותו לקחת על עצמו את האחריות הכבדה ולסייע לי בהובלת בנק ישראל בשנים הבאות. הצגתי לראש הממשלה את הידע, היכולת והניסיון של אנדרו בכל התחומים הרלוונטיים, שבזכותם אני סבור שהוא מתאים לתפקיד. לשינויים הטכנולוגיים השפעה משמעותית על הכלכלה, הסביבה העסקית ופעילות הבנק. אנדרו יעמיד לרשות הבנק את ניסיונו ארוך השנים בהתוויית מדיניות, יישומה, ובתפעול של מערכות פיננסיות מורכבות, תוך אימוץ של חדשנות טכנולוגית. כל אלה יסייעו לנו להוביל את המהלכים שבנק ישראל מתעתד להניע במערכות הפיננסיות ובכלכלה".

 

אנדרו אביר מסר "אני מודה לנגיד על האמון שנתן בי. בפני בנק ישראל עומדים בשנים הבאות אתגרים רבים, ואני שמח על ההזדמנות להמשיך ולתרום לבנק במגוון רחב של תחומי האחריות שלנו. אני מצפה לעשייה המשותפת לטובת המשק הישראלי עם כלל הגורמים בבנק ומחוצה לו"

x