שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברת האבטחה והניקיון אבידר בוחנת הקפאת הליכים עקב עיכוב בתשלומי משרדי ממשלה

החברה פנתה לעו"ד בכיר לבחינת התהליך וטוענת כי מצוקת המזומנים שלה נובעת מעיכוב תשלומים של 40 מיליון שקל מלקוחות סימן שאלה לגבי תשלום משכורות דצמבר ל-1,600 העובדים בסוף השבוע

גולן חזני 09:4808.01.20

חברת האבטחה והניקיון אבידר בוחנת הקפאת הליכים. לכלכליסט נודע כי החברה פנתה אתמול אל עורך דין המתמחה בתחום לבחינת התהליך.

 

 

 

החברה, בבעלות אלי אבידר שנוסדה ב-1987  טוענת לחובות של לקוחות בסך 40 מיליון שקל שאינם מאפשרים לה לשלם את המשכורות ל-1,600 העובדים שלה. מחזור הפעילות של החברה מוערך ב-200 מיליון שקל ועיקר לקוחותיה הם משרדי ממשלה כמו משרד הבטחון וכן חברות ממשלתיות כמו התעשיה האווירית, אגד, משרד הבריאות רשות שדות התעופה, חברת החשמל מוסדות חינוך ועוד.

 

בידוק ביטחוני. אילוסטרציה בידוק ביטחוני. אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

הלקוחות הממשלתיים אחראים לכמחצית מהחוב לחברה שחובותיה למערכת הבנקאית עומדים על יותר מ-20 מיליון שקל.

 

בשל הקיפאון בתקציב המדינה לקוחות מהותיים של החברה לא מעבירים לה את התשלומים עבור השירותים שקיבלו ובחברה טוענים שהדבר הביא אותה למצוקה תזרימית ולפנייה לעורכי הדין שיידעו את הבנקים בנושא.

 

העיכוב בתשלומים מצד הלקוחות אינו מאפשר לחברה לשלם את המשכורות לעובדים עבור חודש דצמבר שאמורות להיות משולמות בסוף השבוע. "זו שערוריה שפוגעת בחברות נוספות. לא יכול להיות שמישהו החליט שבגלל שיש בחירות אז לא משלמים לספקים של משרדי הממשלה וחברות ממשלתיות. מדינה צריכה לתפקד גם בתקופה של בחירות", אמרו גורמים מקצועיים שאליהם פנתה החברה לפעול.

x