$
בארץ

סוכני הביטוח מבהירים לחברות שיש להם גב בליכוד

נשיא לשכת סוכני הביטוח אמנם מצהיר שהלשכה היא גוף א־פוליטי, אבל תא סוכני הביטוח בליכוד כבר כולל כ־1,000 חברים - אחד מכל 6 סוכנים פעילים - והסוכנים טרחו להפיץ השבוע את דבר קיומה של פגישה עם ראש הממשלה

רחלי בינדמן 06:5531.12.19

סוכני הביטוח נערכים לבחירות הקרבות ומנצלים אותן כדי לאותת לחברות הביטוח ולרשות שוק ההון כי יש להם אוזן קשובה בירושלים ובמפלגת הליכוד בפרט. במגזין "פוליסה" המתמחה בתחום הביטוח ועליו מנויים בכירי הענף ורבים מהסוכנים התפרסמה השבוע ידיעה שעוסקת בפגישה של תא סוכני הביטוח בליכוד, בה השתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו. בכתבה מופיעה תמונה שבמרכזה עומד נתניהו ולצידו סוכני הביטוח ראובן טיטואני ועופר אלקבץ.

 

בכתבה נכתב כי "תא סוכני הביטוח בליכוד מונה כבר 1,000 סוכנים וסוכנות (בלשכת סוכני הביטוח 5,000 חברים ‑ ר"ב) ומהווה כוח משמעותי שיאפשר לבלום רפורמות מסוכנות ללקוחות ולסוכנים". עוד נכתב כי בפגישה עם נתניהו נכח גם ח"כ מיקי זוהר שנוהג לפקוד באופן שוטף את כנסי לשכת סוכני הביטוח ואף מביע לא פעם את תמיכתו בהם במסגרת דיונים לגביהם בוועדת הכספים. לפי הכתבה, סוכני הביטוח דנו עם נתניהו "על עתיד ענף הביטוח" ונאמר להם כי נתניהו ושר הכלכלה אלי כהן "בעד ולצד הסוכנים וכי הם נותנים תמכיתם המלא לענף הביטוח". עוד נכתב כי סוכנות הביטוח תלפיות, בראשה עומד טיטואני, והנהגת התא של הסוכנים בליכוד "ממשיכים לפקוד אלפי סוכנים למפלגות הגדולות למען עתיד הענף".

 

ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח צילום: צביקה טישלר

 

המסר בכתבה, מעבר לציפיות של תא הסוכנים בליכוד מחברי התנועה להגן עליהם מיוזמות חקיקה שנועדו להחליש אותם, מיועד להנהלות חברות הביטוח. אלו הצליחו לעורר את חמתם של סוכני הביטוח בשנים האחרונות, כשהחלו לחזק את מוקדי השיווק הישירים שלהם ומציעים היום ביטוחים כלליים כמו ביטוחי רכב ודירות בהצטרפות ישירה וללא סוכן.

 

פרסום נוסף מטעם הלשכה הופץ בשבוע שעבר. נשיא לשכת סוכני הביטוח ליאור רוזנפלד שלח אגרת לסוכני הביטוח שנגעה למערכת הבחירות החדשה. הנשיא כתב כי "אנחנו נמצאים בקשרי עבודה מקצועיים וטובים באופן רציף עם כל המפלגות והסיעות בכנסת והלובי הפוליטי החזק שלנו הוא ההוכחה לכך!".

 

 

ח"כ מיקי זוהר ח"כ מיקי זוהר צילום: אוהד צויגנברג

 

באותה נשימה כותב רוזנפלד כי "לשכת סוכני הביטוח הינה גוף א־פוליטי ואינה עוסקת בשום צורה ודרך בתהליך הבחירות לכנסת, או בתהליכי הפריימריז הפנימיים במרכזי המפלגות, לא בהבעת דעה והמלצה, לא בפעילות אקטיבית, לא במימון ולא בכל שימוש במשאבי הלשכה לעניין".

הדברים לא מסתדרים עם הנטען בכתבה ב"פוליסה", לפיה 1,000 סוכני ביטוח, כ־17% מסוכני הביטוח הפעילים, התפקדו לכאורה לתא של מפלגת הליכוד. מצד אחד כותב רוזנפלד כי הלשכה היא גוף א־פוליטי, ומנגד מתהדר בלובי הפוליטי החזק שלה.

 

הפרסום של "פוליסה" והאגרת שהפיץ רוזנפלד מצביעים על הכוח הפוליטי החזק של הסוכנים, על ההשפעה האפשרית שלהם בקלפי והציפיות שלהם לקבל סיוע מחברי הכנסת לכשייבחרו. אך בדברים יש גם מסר לחברות הביטוח, לפיו העמקת הפעילות הישירה וניסיונות לעקוף את הסוכנים תיתקל ברוח גבית חזקה של הלובי שלהם עם צמרת מקבלי ההחלטות.

 

מלשכת סוכני ביטוח נמסר: "מדובר בהתארגנות פרטית שאינה קשורה לפעילות הלשכה בכללותה. יודגש כי לשכת סוכני ביטוח שומרת על פעילותה כגוף א־פוליטי. הלשכה כן מקפידה לפעול עם כל המפלגות והסיעות בכנסת, ויש לה לובי פוליטי חזק".

x