$
בארץ

איגוד נהגי המוניות פנה לשרי האוצר והתחבורה בדרישה למנוע תעריף נסיעות חדש

שיטת החישוב החדשה אמורה להכנס לתוקפה בתחילת ינואר, אולם לטענת האיגוד היא עלולה להוביל להפחתה של עד 30% בהכנסות הנהגים. "לא ניתן יד לפגיעה אנושה בשכרם של נהגי המוניות", הם אומרים

ליאור גוטמן 17:4226.12.19

ארגון נהגי המוניות פנה היום (ה') בדחיפות לשר האוצר כחלון ולשר התחבורה סמוטריץ' בדרישה למנוע שיטת חישוב חדשה לתעריף הנסיעות. השיטה אמורה להכנס לתוקפה בתחילת ינואר, אולם לטענת האיגוד היא עלולה להוביל לדבריהם להפחתה של עד 30% בהכנסות שלהם.

 

 

 

 

מוניות מוניות

 

 

בשיחה עם יהודה בר אור, מראשי הארגון, הוא מספר ש"לקחנו מונה חדש ועשינו השוואה עם מונה קיים, תוך ביצוע עשרות נסיעות. התברר לנו שבתוך העיר תהיה עלייה בהכנסות של כמה אחוזים בודדים, אבל מחוץ לעיר זה יירד בכ-30%. בבדיקות שנעשו במונית שלי, ולאחר 12 נסיעות בעיר ו-3 נסיעות מחוץ לעיר, הסיכום היומי הוביל לירידה בהכנסות בכ-10%. שלחתי את הנתונים לשר האוצר כחלון ושר התחבורה סמוטריץ', עם דוגמאות", אמר. לטענתו, אם לא יגיע מענה תוך כמה ימים, האיגוד שוקל להמליץ על צעדי מחאה ועד השבתת השירות.

 

"לא ניתן יד לפגיעה אנושה בשכרם של נהגי המוניות. שינוי התעריפים היה אמור להבטיח שכר הוגן לנהגי המוניות. אני מבקש וקורא למשרדי האוצר והתחבורה להקפיא את יישום השינויים, לכנס בהקדם את ועדת המחירים ולבחון יישום שינויים בתעריפי המונה בשיתוף פעולה מלא עם איגוד נהגי המוניות״, הוא מסכם.

x