$
בארץ

פרסום ראשון

הקורקינטים עם לוחיות רישוי ברחובות ת"א: ככה זה נראה

בירד החלה להציב בתל אביב כלים חשמליים עם לוחיות רישוי, לקראת חובת הצבתן מ-1 בינואר

אודי עציון 22:3825.12.19

רוכב הקורקינט השתולל? מתחילים לרשום את המספר. חברת השכרת הקורקינטים השיתופיים בירד החלה להציב היום ברחובות תל אביב כלים ראשונים עם לוחיות רישוי.  

בכך מקדימה בירד את הדד ליין שקבעה עיריית תל אביב להוספת הלוחיות לכלים החשמליים המושכרים, החל מ-1 בינואר. לוחית הרישוי מורכבת בחלקו האחורי של הכלי, כמו ברכב, ומורכבת מארבע ספרות ומאות אנגלית לפי שמה של חברת ההשכרה – B לבירד, L לליים ו-W לווינד.

 

הקורקינטים הראשונים בת"א עם לוחיות רישוי של בירד הקורקינטים הראשונים בת"א עם לוחיות רישוי של בירד צילום:בירד

 

בעיריית תל אביב מקווים שהוספת הלוחיות תרתיע את הרוכבים מביצוע עבירות תנועה, כמו נסיעה על המדרכה, ותאפשר לזהות את העבריינים במקרה של עבירות או תאונות.

 

בעירייה מבקשים מהתושבים והמבקרים בעיר להוריד את האפליקציה העירונית, תל אביב יפו 106+, ולצלם דרכה רוכבים משתוללים, כדי לייעל את העברת התמונות לידיה. אולם בינתיים יצוידו רק הכלים המושכרים בלוחיות, והכלים הפרטיים יהיו פטורים מכך.

 

"החיוב להתקנת מספרי רישוי על קורקינטים נועד להבטיח פיקוח הדוק יותר על הרוכבים והוא מתבצע בשלב זה מתוקף תנאים שהכתיבה העירייה למפעילים במסגרת תנאי ההיתר שניתן להם בעיר", אומרת מיטל להבי, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התחבורה בעיר.

 

"בהמשך לכשתקום ממשלה בכוונתנו לבקש שדרישת רישוי וזיהוי הכלים החשמליים הזעירים יחול גם על הכלים הפרטיים כאמצעי לאכיפת חוקי התעבורה על כלל הרוכבים".

x