$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברת האבטחה צוות 3 רוכשת 3 חברות ב־60 מיליון שקל

הרכישות כוללות את חברת האבטחה קבוצת ארזי, שנרכשה ב־32 מיליון שקל

גולן חזני 08:1823.12.19

חברת האבטחה צוות 3 ביצעה שלוש רכישות בחודש האחרון בסכום כולל של 60 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי החברה רכשה מחברת כפיר את הבעלות על חברת האבטחה קבוצת ארזי תמורת 32 מיליון שקל. שתי רכישות נוספות הן של ז'אן אבטחה ושליטה בחברת נירטל.

 

צוות 3 שבבעלות ניר גלבוע מתבססת כחברה השנייה בגודלה בתחום האבטחה, אחרי 1G שבבעלות קרן פימי. עם השלמת הרכישות - שחלקן בוצעו בהון עצמי וחלקן במימון בנקאי - יגיע מספר העובדים שלה ל־6,500.

 

ניר גלבוע מנכ"ל קבוצת צוות 3 ניר גלבוע מנכ"ל קבוצת צוות 3 צילום: יח"צ

 

קבוצת ארזי, הנרכשת, פועלת בעיקר בבאר שבע. היא מעסיקה כ־1,000 עובדים, כולל עובדים על בסיס שעתי, ולקוחותיה הם בתחום מערכות האזעקה, התקנה של מצלמות אבטחה וגילוי אש ועשן, ומערכות מתח נמוך מאד לבטחון ובטיחות.

 

ז'אן אבטחה, בבעלות ניסים ומשה ז'אן, מורכבת ממספר חברות שמיזגה בשנתיים האחרונות ושצוות 3 ניסתה לרכשן בעצמה. משפחת ז'אן מכרה את החברה אחרי שהחליטה לצאת מתחום האבטחה האזרחית. החברות שמיזגה הן חברת חאש שפעילה באשקלון; מוקד גת שפעילת בקרית גת; א.שמש מאזור קרית מלאכי ובאר טוביה, וגלבוע און ליין מאזור עפולה.

 

עיסקה שלישית שביצעה צוות 3 היא רכישת השליטה בחברת אבטחת הטיולים נירטל מידיו של ניר שאול.

 

צוות 3 הוקמה ב־1990 על ידי תת אלוף במיל' יורם גלבוע, שמת במפתיע ארבע שנים לאחר מכן. החברה עברה לניהולו של בנו ניר. החברה התפתחה גם לתחום הניקיון ומערכון מיגון.

 

ניר גלבוע אמר אתמול בתגובה לרכישה: "חברות בתחום האבטחה וההתקנה של מערכות אבטחה מבינות שאין ביכולתן לשרוד כלכלית אם הן לא הופכות לחברה גדולה שפרוסה בפריסה ארצית. העסקאות האלה ממצבות אותנו כחברה השניה בגודלה בתחום, אחרי 1G".

 

המתחרה 1G מצויה בשליטת קרן פימי, שאותה מנהל ישי דוידי. קרן פימי רכשה את 1G ב־2016, והנפיקה אותה בבורסה שנתיים לאחר מכן. החברה רשמה הכנסות של 800 מיליון שקל ב־2018 ורווח נקי של 46 מיליון שקל; לעומתה, מחזור ההכנסות של צוות 3 עומד על 700 מיליון שקל בשנה, וכחברה פרטית רווחיה חסויים.

 

התחום נחשב בשנים האחרונות מוטה רגולציה. הרגולציה על הענף היא בין השאר מצד משרד התמ"ת בכל הקשור לדיני עבודה שכר ותנאים סוציאלים, והחוק להגברת האכיפה ומניעת מכרזי הפסד. רגולציה נוספת היא מצד המשרד בטחון פנים ומשטרת ישראל בכל הקשור לנהלי עבודה, גיוס מאבטחים, הכשרה ורענון מאבטחים.

 

x