שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פריימריז לרשימת הליכוד: בית הדין תומך, הרכב מורחב יכריע

בעקבות עתירות שהוגשו נגד ההחלטה לבטל את הפריימריז לרשימה, קבע בית הדין של המפלגה כי יש לקיימן. ההכרעה תעבור כנראה להרכב מורחב ואולי אף לבית המשפט המחוזי

יובל קרני, Ynet 15:1119.12.19
בית הדין של הליכוד קבע בצהריים (יום ה') כי יש לקיים בחירות מקדימות לרשימת הליכוד, אך החלטה סופית תתקבל בהרכב מורחב שיתכנס בשבוע הבא, ככל הנראה ביום שני.

 

 

בעקבות עתירות שונות נגד התנהלות מנהלת הליכוד בעניין הפריימריז לראשות המפלגה, התברר כי ההחלטה לבטל את הפריימריז לרשימה נעשתה בניגוד לחוקת הליכוד. החוקה קובעת כי לפני בחירות כלליות יש לקיים פריימריז לרשימת הליכוד וכי ההחלטה לבטל את הפריימריז - שהתקבלה בהצבעה רגילה במרכז הליכוד - אינה חוקית. לצורך צעד כזה יש לשנות את חוקת הליכוד ולקבל רוב של שני שלישים מחברי מרכז הליכוד.

בנימין נתניהו וגדעון סער בנימין נתניהו וגדעון סער צילום: EPA, אבי מועלם

 

כאמור, בית הדין של הליכוד תומך בפריימריז גם לרשימה. יחד עם זאת, הרכב מורחב של חמישה שופטי בית הדין ידון בכך בשבוע הבא. גורם משפטי בליכוד מסר: "על ההחלטה בדיון הנוסף יילכו כנראה הצדדים לערעור בבית המשפט המחוזי. המשמעות היא, שאם יתקיימו פריימריז הן יערכו רק אחרי חג החנוכה" - כלומר בנפרד מהפריימריז לראשות המפלגה, בין בנימין נתניהו לבין גדעון סער, שיתקיימו ביום חמישי הבא.

 

יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ הביע תקווה שההרכב המורחב יהפוך את ההחלטה: "חברי הכנסת שנבחרו כיהנו בכנסת מעבר ולא בכנסת פעילה, יש לאפשר להם לממש את שליחותם ולשרת את אזרחי ישראל. אני מקווה שבדיון המורחב התבונה תנצח והדיינים יבינו את העלויות הכרוכות בקיום פריימריז לליכוד ולמדינה וימנעו את הבחירות לרשימה".

x