שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בשל פיזור הכנסת: משרד האוצר עצר את העברות התשלומים לחברות האוטובוסים

אם הנושא לא יוסדר בימים הקרובים ייתכנו שיבושים קשים בתחבורה הציבורית; בחברות אומרים כי הם "מסרבים להיות נתונים לגחמות הפקידות הממשלתית שאינה עומדת במחויבויותיה"

ליאור גוטמן ואודי עציון 18:5712.12.19

החשב הכללי במשרד האוצר עצר את כל התשלומים לחברות האוטובוסים. זאת, מאחר שבשל פיזור הכנסת, כל העברה תקציבית מחייבת נימוקים וליווי משפטי של היועץ המשפטי לממשלה.  

 

 

חברות התחבורה הציבורית הפרטיות, הכוללות את אפיקים, קווים, מטרופולין, סופרבוס, נתיב אקספרס, אגד תעבורה, דן בדרום, דן בצפון ודן באר שבע, צפויות לעצור את רוב התשלומים לספקים, שהיו אמורות להעביר ביום ראשון בבוקר, בהיעדר כיסוי. מדובר בתשלומים לחברות הדלק, חברות שמירה וניקיון ועוד. החברות שילמו כבר את משכורות חודש נובמבר השבוע, אבל לא יוכלו לשלם את משכורות דצמבר בתחילת החודש הבא. אם הכסף לא יועבר בשבועיים הקרובים, צפויות החברות להתחיל להשבית קווים.

אוטובוסים של דן אוטובוסים של דן

 

בפורום התחבורה הציבורית, שמאגד את החברות הגדולות בענף, מספרים שבדומה לעצירת התשלומים הקודמת באוקטובר, גם הקפאת התשלומים הנוכחית "התקבלה ללא התראה מראש, ותגרור את החברות לבעיה תקציבית ותזרימית חמור".

 

בפורום אומרים כי על שולחן ועדת הכספים מונחת בקשה להעברה תקציבית על סך 570 מיליון שקל מתוכם 280 מיליון שקל סובסידיות לתחבורה ציבורית.

 

יער אמיר, יו"ר פורום תחבורה ציבורית, "החברות מסרבות להיות נתונות לגחמות הפקידות הממשלתית שאינה עומדת במחויבויותיה והן שוקלות את צעדיהן וצפוי שננקוט צעדים קיצוניים בהקדם".

 

ממשרד האוצר נמסר: "על שולחן ועדת הכספים מונחות פניות תקציביות בהיקף של מיליארדי שקלים, עבור פעולות שונות וחיוניות של הממשלה ובהן, בין היתר, גם תשלום למפעילי התחבורה הציבורית. דיון הוועדה שנקבע במטרה לדון בפניות בוטל, וכרגע לא פורסם בלוז הוועדה מתי, אם בכלל, היא צפויה להתכנס ולדון בהן".

x