שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחשף בכלכליסט

משרד הבריאות נגד הדחת מנכ"ל הדסה: "אין לו תחליף"

הבוקר הגיב פרופ' זאב רוטשטיין על כוונת נשות הדסה להדיחו מתפקידו וטען כי הן "מפיצות השמצות פייק ניוז נגדי"; גורם בכיר במשרד הבריאות אומר: "אנו בשנה האחרונה להסכם הבראה מורכב ומסובך, שמצריך שותף לממשלה מצד בית החולים"

אדריאן פילוט 14:5712.12.19

משרד הבריאות יוצא להגנתו של מנהל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, בסכסוך שלו מול נשות הדסה, שנחשף אתמול באתר כלכליסט.

 

 

 

"לא ניתן לבצע החלפה בנקודת הזמן בה אנו נמצאים - שנה אחרונה להסכם הבראה מורכב ומסובך, שמצריך שותף לממשלה מצד בית החולים, שניתן לעבוד איתו. זאת, בעיקר לנוכח חוסר היציבות הפוליטית שבא אנו נמצאים, ואתגרי המערכת בשנים הקרובות, לרבות בשנה הקרובה", אמר לכלכליסט גורם בכיר במשרד בריאות.

 

לדבריו, "בוצע מולינו תהליך רשמי של בקשה ואישור של הארכת כהונתו ל-3 שנים נוספים וההליך הושלם כחוק. לצערינו, אין היום במערכת הבריאות תחליף לרוטשטיין, שמכיר את הדסה ויכול להוביל אותו". יצוין כי מנכ"ל האוצר שי באב"ד ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, אישרו בסוף נובמבר את הארכת כהונתו של רוטשטיין לבקשת נשות הדסה.

 

 

מימין : פרופ' זאב רוטשטיין ועקב ליצמן מימין : פרופ' זאב רוטשטיין ועקב ליצמן צילומים: אוראל כהן, אוהד צויגנברג

 

אלא מאז היחסים בין רוטשטיין לנשות הדסה התערערו. אתמול נחשף בכלכליסט מכתב חריף ששלחו נשות הדסה למנהל בית החולים בירושלים, פרופ' זאב רוטשטיין, ובו האשמות קשות, לפיהן הוא מחבל במאמצן לגייס תרומות וכוונתן שלא לאשר את המשך כהונת הקדנציה שלו.

 

במכתב ציינו נשות הדסה כי "בניגוד לכל היגיון אתה פוגע במאמצי גיוס התרומות של ארגון נשות הדסה לטובת בתי החולים. מעשיך החלישו את מאמצינו החשובים. התנהגותך האבסורדית הגיעה לשיאה לפני מספר ימים, כאשר ארגון נשות הדסה ערכו אירוע התרמה ובו יצאת מגדרך באופן בוטה ובלתי מכובד, זלזלת והכפשת את ארגון נשות הדסה, צוותו המסור ומתנדביו. עשית זאת פעמים רבות, ואף בשיחות ישירות עם רבים מהתורמים שלנו. לדוגמה, במסגרת זו אף אמרת אמירות לא נכונות ולא הולמות לגבי אופן השימוש בכספים שגיוסו על ידנו".

 

רוטשטיין לא נשאר חייב ואמר לכלכליסט כי הוא הופתע מהמכתב, אך עיתויו אינו מקרי, משום שמדובר בהשמצות של "פייק ניוז". לדבריו, המכתב לא מעורר אצלו רצון רב להמשיך בתפקיד.

 

בתגובה של רוטשטיין נאמר: "מדובר בהשמצות שהן בחזקת 'פייק ניוז'. מועד הפרסום כשבועיים לפני תום כהונתה של נשיאת הדסה החתומה על המכתב ולפני כניסת נשיאת הדסה חדשה, מעלה תהיות רבות. נשות הדסה התלוננו על פגיעה בהן ובמאמצי גיוס התרומות בארה״ב. גם אם תישלח התנצלות על ההאשמות השווא, אין המכתב ופרסומו על ידן, עושה חשק רב להמשיך בתפקיד הקשה והאתגרי, וכנראה גם הכפוי טובה הזה. בשבוע הבא אמורה להגיע נציגות נשות הדסה לארץ לישיבת הדירקטוריון המתוכננת, ונראה כי תהיה זאת ישיבה מעניינת".

 

לגבי קביעת פגישה בינו לבין נשות הדסה, מסר רוטשטיין: "בשבוע הבא אמורות להגיע לישראל נציגות נשות הדסה לישיבת הדירקטוריון המתוכננת ונראה כי תהיה זאת ישיבה מעניינת". לדבריו, נשות הדסה התלוננו על פגיעה בהן ובמאמצי גיוס התרומות בארה״ב - ולא על ניהול כושל.

 

 

x