שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרשנות

ליברמן הקדים תרופה למכה

יו"ר ישראל ביתנו תקף היום בחריפות את נתניהו בטרם יואשם על ידו בהקדמת הבחירות; האיבה של ליברמן לנתניהו היא כל כך תהומית וניתן להעריך שליברמן לא יישב בממשלה בראשות נתניהו גם לאחר הבחירות

צבי זרחיה 11:0511.12.19

התקפתו הבוקר ברשתות החברתיות של יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נגד רה"מ בנימין נתניהו - נערכה ביום קריטי, שבו הכנסת צפויה הלילה לפזר את עצמה וללכת לבחירות שלישיות בתוך 10 חודשים.

 

 

 

ליברמן הריח שנתניהו עלול להאשימו הלילה באחריות להקדמת הבחירות ועל כן הקדים תרופה למכה. הוא תקף את נתניהו בכל הכוח. כך הוא כתב בפייסבוק: "לאחרונה אני מזהה קפיצת מדרגה בהשמצות, בסילופים ובגרסאות זדוניות נגדי באופן אישי ונגד משפחתי וסביבתי הקרובה, היוצאים מבית היוצר של רחוב בלפור".

אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: אלכס קולומויסקי

 

ליברמן שתמך בהקמתה של ממשלת אחדות בראשות נתניהו, בעט לכיוונו של נתניהו מכה מתחת לחגורה: "ראש הממשלה, הפוסל במומו פוסל. אולי אתה סוכן של גורמים עלומים ועשירים ממקומות שונים בעולם? אולי אתה הסוכן של ג'יימס פאקר? אולי אתה הסוכן של ספנסר פרטריג'? אולי אתה משרת את האינטרסים הכלכליים של נתן מליקובסקי? גם כאן ההבדל בינינו שאצלי מעולם המטרה לא קידשה את האמצעים ומעולם לא החלפתי עקרונות בכיסאות. אז תסתכל בראי טוב טוב. שב עם עצמך ותעשה חשבון נפש".

 

ליברמן מסתובב כבר 4 שנים עם "בטן מלאה" על נתניהו. בישראל ביתנו חושדים לכאורה בכך שגורמים בליכוד הציפו לכאורה את פרשת "ישראל ביתנו" שצצה בסוף 2014 ופגעה קשות בישראל ביתנו.

 

בעקבות כך, בין היתר, ליברמן סירב להצטרף לממשלה נתניהו במאי 2015, הוא הצטרף לממשלה שנה לאחר מכן, רק לאחר שהיה סיכוי מבוסס לכך שיצחק הרצוג ומפלגת המחנה הציוני צפויים להצטרף לקואליציה.

 

הדברים הבוקר של ליברמן סתמו סופית את הגולל על האפשרות למניעת הקמת הבחירות ולהקמתה של ממשלת ימין בראשות נתניהו עם ליברמן.

 

יתרה מכך: האיבה של ליברמן לנתניהו היא כל כך תהומית עד כדי כך שניתן להעריך שליברמן לא יישב בממשלה בראשות נתניהו גם לאחר הבחירות.

x