$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ח"כ גדעון סער גייס תרומות של 322 אלף שקל

ארבע מהתרומות, בהיקף כולל של 145 אלף שקל, הגיעו מארה”ב. נתניהו טרם החל לגייס

צבי זרחיה 06:5111.12.19

מסתער ומתרים: ח”כ גדעון סער כבר גייס 322 אלף שקל מתשעה תורמים לקראת הבחירות המקדימות בליכוד, שיתקיימו כנראה ב־23 בדצמבר. המועד הסופי ייקבע לאחר פיזור הכנסת שצפוי היום בחצות. ראש הממשלה בנימין נתניהו, יריבו של סער בפריימריז, טרם גייס תרומות אך נפגש עם מאות חברי מרכז המפלגה.

 

התורמים לסער הם:

 

מארק אברמוביץ מסן פרנסיסקו — 45 אלף שקל. בעבר הוא תרם לסער 35 אלף שקל.

 

אייזק אפלבאום מאוקלנד — 45 אלף שקל. אפלבאום, העוסק בהשקעות בטכנולוגיה, ורעייתו הילדה תרמו בעבר לסער 120 אלף שקל. אפלבאום תרם בעבר גם ליולי אדלשטיין, גלעד ארדן ואבי דיכטר.

 

אריאל קור מירושלים — 46 אלף שקל. ב־2012 קור תרם לסער 10,000 שקל.

 

יניב אברמוב מנתניה — 46 אלף שקל.

 

יונתן גרינוולד מניו יורק — 40 אלף שקל. בעבר תרם לסער 53 אלף שקל. 

 גדעון סער גדעון סער צילום: עמית שעל

 

 

רון טירה מהרצליה — 40 אלף שקל. טירה הוא סא"ל במילואים שכתב בעבר יחד עם סער מאמר במכון למחקרי ביטחון לאומי. טירה תרם לסער בעבר 51 אלף שקל.

 

אלברט דדון מתל אביב — 35 אלף שקל. דדון הוא איש עסקים אוסטרלי והמייסד של פורום ישראל־אוסטרליה־בריטניה למנהיגות ושל עמותה לחילופי תרבות ישראל־אוסטרליה. בעבר תרם לסער 56 אלף שקל וכן תרם גם ליצחק הרצוג, איתן כבל ואבי דיכטר.

 

אריאל כהן מניו יורק — 15 אלף שקל. בתחילת 2019 הוא תרם לסער 9,000 שקל.

 

אורי הרשקוביץ מתל אביב — 10,000 שקל. הרשקוביץ הוא משקיע בתחום הביוטק והפארמה.

 

ארבע מהתרומות שגייס סער, המסתכמות ב־145 אלף שקל, הן מתורמים מארה"ב.

 

מאחורי סער התייצבו באופן פומבי חברי הכנסת מהליכוד מיכל שיר ויואב קיש וכן שורה של ראשי רשויות.

 

נתניהו עצמו לא גייס עד כה אף תרומה. הוא נפגש בשבוע האחרון לפגישות אישיות עם מאות חברי מרכז הליכוד ובהם גם ראשי רשויות.

 

נתניהו, יו”ר הליכוד הנוכחי, הצהיר באחרונה כמה פעמים כי הוא בעד עריכת פריימריז לראשות המפלגה. בעקבות דברי נתניהו צייץ סער לפני כחודש: "אני מתמודד". בימים האחרונים אמר נתניהו שוב שהוא בעד פריימריז ושהוא מעריך שינצח בהן. מצד שני פורסם שמקורבו ח"כ דוד ביטן (ליכוד) פועל לגייס 800 חתימות של חברי מרכז ליכוד שסבורים כי אין צורך בקיום פריימריז בקרוב על ראשות הליכוד. שרת התרבות מירי רגב שאף היא מקורבת לנתניהו מרבה להתראיין ולומר שאין לקיים כעת פריימריז לראשות הליכוד.

 

יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ אמר השבוע ל”כלכליסט” שהוא בעד פריימריז לראשות הליכוד אם יוקדמו הבחירות לכנסת ה־23. כץ, שנחשב מקורב הן לנתניהו והן לסער, עלה ביום ראשון על הבמה בעת כינוס מרכז הליכוד וניסה להשקיט את הקהל שהפריע בקריאות לנאומו של סער.

 

מלשכתו של סער נמסר בתגובה כי "ח״כ סער פועל בהתאם להוראות החוק וכללי מבקר המדינה המאפשרים לאסוף כספים לקראת התמודדות בפריימריז".

x