$
בארץ

אחרי החלטת רשות התחרות: עובדי בנק אגוד פתחו בשביתת פתע

הבוקר החליטה הממונה מיכל הלפרין, שלא לערער על החלטת בית הדין לאשר את המיזוג עם מזרחי טפחות; עובדי אגוד: "מדובר בהחלטה אומללה"

בילי פרנקל 13:3010.12.19
עובדי בנק אגוד פתחו כעת בשביתת פתע, במחאה על החלטת הממונה על רשות התחרות מיכל הלפרין, שלא לערער על החלטת בית הדין לאשר את המיזוג עם מזרחי טפחות.

 

 

 

העובדים הזועמים מכנים את ההחלטה "אומללה" וקוראים לרשות לחזור בה ולערער על החלטת שופט בית הדין לתחרות. לטענתם, לא ברור מדוע לא התנגדה הממונה לבקשת העותרים שהשופט יהיה דן יחיד תחת הרכב שיכלול שני נציגי ציבור המומחים לכלכלה. עוד הם מדגישים,, כי כהונתם של 2 שופטים מקצועיים המומחים לכלכלה יכלה לתמוך בפסילת המיזוג.

 

איציק מוקמאל, יו״ר הוועד: "בעקבות ההחלטה השערורייתית והבלתי הגיונית בעליל של הממונה סגרנו את הבנק. היום הוועד המשותף יתכנס כדי להחליט על המשך הצעדים. אנו נפעל בכל דרך לשנות את רוע הגזרה".

 

בוועד הוסיפו כי רשות התחרות קיבלה ב-19 באוקטובר השנה מסמך מהותי שסירבה להודיע עליו לבית הדין, ולפיו הגיעו ועדי העובדים בבנק אגוד להסכם עקרונות בינם לבין רוכש פוטנציאלי בעל שם, ניסיון ויכולת מוכחת בהגברת תחרותיות.

 

בנק אגוד ובנק מזרחי טפחות. מתמזגים בנק אגוד ובנק מזרחי טפחות. מתמזגים צילום: אוהד צויגנברג

 

עוד טוענים בוועד, כי "הסכם העקרונות מניח תשתית איתנה להתייעלות משמעותית של הבנק, לרבות הטמעת מערכת מחשוב מהמתקדמות בעולם, במטרה להגביר עד מאוד את יכולת התחרות. מהלכים אלו עמדו לאפשר ללקוחות כל הבנקים הצעות ערך שלא קיימות במערכת הבנקאות בישראל, תוך שיתוף פעולה עם חברות פינטק שהבנקים לא מאפשרים להם להתחרות בהם, אירוח בתי השקעות ועוד", מסרו שם. "למרבה ההפתעה, רשות התחרות הגישה תגובה כה אנמית עד שבפני השופט לא נותרה כל ברירה אלא לדחות את הבקשה ובחלוף 3 ימים ניתן פסק הדין המאשר את המיזוג".

 

מוקדם יותר היום הודיעה כאמור הממונה על רשות התחרות לצדדים למיזוג, כי לאחר דיון פנימי שנערך ברשות הוחלט שלא להגיש ערעור על החלטת בית הדין להגבלים עסקיים מלפני כשבועיים, שקיבלה את ערעורי בנק מזרחי, בנק אגוד ובעלי השליטה בבנק אגוד על החלטת הממונה להתנגד למיזוג בניהם. לאחר דיווח זינקה מניית מזרחי טפחות.

 

בבנק אגוד מועסקים כ-1,200 עובדים, המאוגדים בשלושה ועדים - פקידים, מורשי חתימה ואיגוד מערכות. העובדים הכריזו על סכסוך עבודה לפני כשנתיים, משנודע להם על המו"מ המתקיים בין הבנקים.

x