$
בארץ

עובדי ארקיע על הפיטורים הצפויים: "טעויות ניהוליות דרדרו את החברה"

ארקיע הודיעה לפני כשבוע, שהיא מתחילה בהליכי פיטורים נגד 100 מ-600 העובדים; ההנהלה בתגובה: "עובדי ארקיע הינם הנכס החשוב ביותר של החברה. עם זאת, לסגירת שדה דב השלכות חמורות"

תומר הדר ונוית זומר 14:2208.12.19

לקראת תחילת משא ומתן של ארקיע מול עובדיה בשל סבב הקיצוצים שהכריזה עליו לפני כשבוע - הצדדים עברו כעת לשלב ההכפשות.

 

החברה החלה במהלכי פיטורי עובדים, שכללו חלוקת מכתבים לכ-100 עובדים מתוך 600 עובדי החברה, זאת לפני תחילת משא ומתן ממשי.

אבי נקש, בעל השליטה בארקיע אבי נקש, בעל השליטה בארקיע

 

בסוף השבוע הוציאה עליזה בלאיש, ראש מועצת עובדי ארקיע, מכתב מסודר לעובדי החברה, בו הדגישה כי חברי המועצה מצהירים על כוונתם להבטיח כי הפגיעה בעובדים תהיה מינורית ככל הניתן וכי יובילו את ההנהלה להציג תוכנית הבראה יסודית להמשך קיומה של ארקיע, במטרה להבטיח שהטעויות הניהוליות הקשות שנעשו עד כה לא יחזרו על עצמן.

 

לפי בלאיש: "שורה ארוכה של החלטות שגויות וטעויות ניהוליות לאורך השנים, הביאו את החברה למצב בו היא נדרשת ללכת אל הליך ארוך, משמעותי וכואב על מנת לאפשר את המשך קיומה. בשבוע הבא אנו צפויים להיכנס למו"מ על הסכם קיבוצי עם הנהלת החברה, זאת לאחר שבחודש שעבר נחתם הסכם עקרונות שהתווה את הדרך לקיומו של ההסכם הקיבוצי. כחלק מאותו הסכם, הסכמנו לעשות ויתורים קשים למען החברה ולהפחית זמנית את שכרנו, זאת תוך התחייבות מצד ההנהלה להפחתה דומה בקרב כלל העובדים, לרבות אלו בעלי החוזים האישיים ובתוכם גם ההנהלה וחברי הדירקטוריון".

 

במכתבה טוענת בלאיש כי: "למרות שעברו כבר מספר שבועות מחתימת הסכם העקרונות לקראת ההסכם הקיבוצי, הנהלת החברה טרם הציגה בפנינו כל תכנית עסקית להבראת החברה, עובדה שמעלה בפנינו חשש ממשי כי אין בהנהלה הבנה אמיתית לכשלים הרבים שנעשו על ידה לאורך השנים, וכי אין בכוונתה לייצר תכנית עמוקה ויסודית שתבטיח את איתנות החברה ואת עתידנו התעסוקתי לעוד שנים ארוכות קדימה".

 

מארקיע נמסר בתגובה: "עובדי ארקיע הינם הנכס החשוב ביותר של החברה. עם זאת, סגירת שדה דב, על פי החלטת ממשלת ישראל ובניגוד לאזהרות ארקיע כי למהלך יהיו השלכות חמורות בחברה ומחוץ לה מחייבות אותנו למהלכים קשים וכואבים על מנת להתאים את החברה למציאות החדשה. איננו מנהלים דו שיח עם העובדים בתקשורת אך עמלים על תכנית שתצעיד את החברה קדימה בעידן החדש בישראל ובמציאות השמים הפתוחים והלואוקוסט״.

x