$
בארץ

נתניהו: "קורא לבחירות ישירות בין גנץ וביני"

ראש הממשלה קרא לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה בינו לבין גנץ: "אני בעד שהעם יחליט, ולא אף אחד אחר. בכחול לבן יודעים מהם האיומים מצד איראן ועל ההזדמנויות הכבירות, ובכל זאת לא שמים את האינטרס הלאומי בראש מעייניהם". בכחול לבן תקפו: "ספין חלול להחזרת שיטת בחירה שנכשלה"

מורן אזולאי ויובל קרני, ynet 21:0707.12.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הערב (שבת) לקיים בחירות ישירות בינו לבין יו"ר כחול לבן בני גנץ לראשות הממשלה. "בשבועות האחרונים הלכתי כברת דרך. לא חסכתי שום מאמץ כדי להקים ממשלת אחדות ולהימנע מבחירות מיותרות. עדכנתי את בני גנץ ואחרים בכחול לבן בחומר מודיעיני ומדיני רגיש מאוד. הם יודעים היטב מהם האיומים מצד איראן, הם יודעים היטב על ההזדמנויות הכבירות מול ארה"ב ומדינות ערב", אמר נתניהו. 

 

הוא הוסיף: "ובכל זאת הם לא שמים את האינטרס הלאומי בראש מעייניהם אלא את הפנטזיה האישית של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה. זה עדיין לא מאוחר מדי. אבל אם הם לא יתעשתו ולא יקימו ממשלת אחדות לאומית, יש דבר אחד נוסף שאפשר לעשות כדי למנוע בחירות מיותרות לכנסת - לבחור בחירה ישירה לראשות הממשלה בין בני גנץ וביני. בכחול לבן אומרים שהם יודעים מה העם רוצה, אז אני בעד שהעם יחליט ולא אף אחד אחר - גם לא התקשורת". 

 

בכחול לבן תקפו את הצעת נתניהו: "שינוי שיטת הבחירות בהליך בזק עלול להביא אותנו בדיוק לאותו המקום בו אנחנו נמצאים היום ולכן מדובר בהצעה חלולה שכל מטרתה להסיט את האש מנתניהו הנאשם בשלושה תיקי שחיתות חמורים, שהוא האחראי היחיד בגרירת מדינת ישראל לבחירות בפעם השלישית".

רה"מ בנימין נתניהו רה"מ בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

 

עוד מסרו: "אנחנו עוסקים במניעת בחירות יקרות ומיותרות ולא בספינים חלולים להחזרת שיטת בחירה שניפצה את המשילות והמערכת הפוליטית ונכשלה כישלון חרוץ". 

 

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס להצעתו של נתניהו ואמר כי "נתמוך בבחירה ישירה. זאת הדרך היחידה לקבל הכרעה ולמנוע בחירות שלישיות, רביעיות וחמישיות".

 

מנגד, ח"כ עפר שלח תקף את נתניהו בגין ההצעה: "אחרי שהתברר השקר שלו ביחס לסיבות המדיניות שבגללן הוא 'חייב' להיות ראש ממשלה, הוא מעלה עכשיו ספין חדש. אדם נואש וחסר מעצורים גורר אותנו לבחירות בפעם השלישית תוך שנה". 

 

אתמול תקף גנץ את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו ואמר כי לפגישה בין השניים בקריה בתל אביב הוא הגיע "בלב פתוח" על-מנת לקדם את הקמת הממשלה, בעוד שנתניהו ראה בפגישה חלק מקמפיין הבחירות, לדבריו.

 

"בשנים האחרונות צברתי שעות רבות מאוד עם נתניהו", כתב גנץ בפייסבוק. "בחדר, בארבע עיניים, תמיד היה בינינו כבוד הדדי ושיח מכבד. כך גם בשיחות המשא ומתן ובשיחות נוספות שקיימנו בחודשים האחרונים. אבל הפעם נתניהו הגיע כדי לפוצץ את העסק. למרות שקיוויתי, הוא לא הציע שום דבר חדש שימנע את הבחירות המיותרות". 

 

"כשיצאתי מהפגישה, עוד לפני שהספקתי לעזוב את הקריה, נתניהו שיגר הודעה שרק סרבן אחדות יכול לשגר", אמר. "בזמן שאני הופך כל אבן להשיג אחדות, נתניהו הופך כל אבן כדי לקדם בחירות". 

 

נתניהו, מאידך, פרסם סרטון שבו פירט על מהלכיו המדיניים השבוע, והאשים את גנץ בכך ש"לא זז מילימטר". ראש הממשלה אמר כי "גנץ כבוש. לצערי אנחנו מידרדרים לבחירות מיותרות שאף אחד מאיתנו לא רוצה, אבל אם הן ייכפו עלינו אנחנו ננצח, וננצח בגדול".

x