$
בארץ

חקירה חדשה נגד חיים כץ - הפעם ברשות המסים

היועמ"ש מנדלבליט עדכן את יו"ר הכנסת אדלשטיין בדבר החקירה נגד שר הרווחה לשעבר, שפרטיה עדיין לא ידועים; זאת אחרי כתב אישום נגדו בפרשת מניות אקוויטל, וסגירת תיק החקירה נגדו בפרשת התעשייה האווירית

עמיר קורץ 13:4004.12.19
רשות המסים מנהלת חקירה חדשה נגד שר הרווחה לשעבר חיים כץ. היום (ד') נודע כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עדכן את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על כך.

 

 

ברשות המסים כמו גם במשרד המשפטים, סירבו להתייחס לחקירה, שנחשפה היום על ידי הפרשן המשפטי של חדשות 13 ברוך קרא. כץ טרם נחקר בפרשה זו וגם עורכות דינו ממשרד שינמן-נגב-ניב לא הכירו את הנושא.

חיים כץ חיים כץ צילום: עמית שעל

 

בחודש אוגוסט הודיע מנדלבליט לכץ כי החליט להגיש נגדו כתב אישום על עבירות מירמה והפרת אמונים בפרשת מניות אקוויטל. זאת בעקבות מערכת יחסים שנמשכה כחמש שנים עם פעיל שוק ההון, מוטי בן ארי.

 

על פי החשדות, שחקרה רשות ני"ע, במסגרת הקשר בין השניים, העניק בן ארי לשר כץ, על פי החשד, טובות הנאה לאורך תקופה ממושכת, שהניבו לו מיליוני שקלים, ובמקביל השר כץ קידם אינטרסים של בן ארי, תוך ניצול תפקידו הציבורי. באישום, מנדלבליט ויתר על עבירת השוחד שיוחסה לכץ תחילה וזאת לאחר השימוע שנערך לו.

 

במקביל הודיע מנדלבליט לכץ על סגירת תיק החקירה נגד כץ בחשד לסחיטה באיומים ומירמה בפרשת התעשייה האווירית.

 

בעקבות כתב האישום נגדו הודיע כץ כעבור יומיים על התפטרותו מתפקיד שר הרווחה. חיים כץ מסר אז כי "הניסיון להטיל דופי בניקיון כפי, ולהלביש מניעים שאינם טהורים על פעילות שבלב מילוי תפקידי כחבר הכנסת, שבוצעה בתום לב מלא ובאמונה, כשליח ציבור - הוא חסר יסוד ונועד לכישלון".

 

בחודש ספטמבר הגיש כץ בקשה ליו"ר הכנסת לשמור על חסינותו כדי להימנע מהעמדה לדין. אולם משום שעדיין לא מונתה ועדת כנסת אין אפשרות לדון בבקשתו זו של כץ, שהדיון בה צפוי להידחות ככל הנראה רק לכנסת הבאה, אם הכנסת הנוכחית אכן תתפזר ללא הקמת ועדת כנסת חדשה.

x