שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הדיון בחסינות של נתניהו יאלץ לחכות למאי 2020

כתב האישום שהגיש אתמול היועץ המשפטי לממשלה ליו"ר הכנסת כולל רשימה של 333 עדי תביעה. לנתניהו יש 30 יום במהלכם הוא רשאי לבקש חסינות מהכנסת, אך הסיכוי לכינון ועדה שתדון בכך קלוש

תומר גנון, ליטל דוברוביצקי וצבי זרחיה 07:0803.12.19

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, מסר אתמול (ב') ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, את כתב אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתיקי האלף (4000, 2000 ו־1000).

 

 

 

במכתב שצירף כתב מנדלבליט לאדלשטיין, כי ישנם 30 ימים במהלכם רשאי נתניהו לבקש מהכנסת להעניק לו חסינות בפני דין פלילי.

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

אלא שבמצב הנוכחי, ללא ממשלה וללא ועדת כנסת, מסתמן כי הדיון בחסינות ידחה לפחות עד למאי 2020.

כתב האישום בתיקי ראש הממשלה, כולל ארבעה נאשמים: נתניהו, בעל השליטה לשעבר בבזק, שאול אלוביץ' ואישתו איריס, וכן מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון מוזס. לנתניהו מיוחסות עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים (תיק 4000) ומרמה והפרת אמונים (1000 ו־2000).

 

היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון פירסם אתמול חוות דעת לבקשתו של יו"ר סיעת כחול־לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, שדרש להקים כעת ועדת כנסת שתדון בסוגיית החסינות לנתניהו. ינון קבע כי אין חובה להקים את ועדת הכנסת רק כדי לדון בחסינות לנתניהו, אך אין מניעה אם הח"כים ירצו בכך.

 

עמדה זו פותחת את האפשרות לכינונה של ועדת כנסת בשלהי הכנסת ה־22 שצפויה להתפזר, אך הסיכויים לכינונה כעת של ועדת כנסת הם קלושים.

 

כתב האישום שהוגש אתמול כולל רשימה של 333 עדי תביעה. ביחס לגודלו של התיק לא מדובר במספר חריג. כך למשל רשימת עדי התביעה בתיקי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט – טלנסקי, ראשונטורס ומבקר המדינה – כללה 280 עדים. 102 מהם הופיעו בביהמ"ש.

יעלו ויבואו יעלו ויבואו

 

 

 

x