$
בארץ

חדוה בר, המפקחת על הבנקים, תסיים את תפקידה בחודש אפריל

מקדימה את פרישתה בשלושה חודשים, לפנני תום הקדנציה ביולי 2020; בר הגיעה לפיקוח על הבנקים מתפקיד בכיר בבנק לאומי והיא עשויה לחזור לאחר שנת צינון למגזר העסקי

רחלי בינדמן 12:2201.12.19

המפקחת על הבנקים בבנק ישראל, חדוה בר, מקדימה את פרישתה בשלושה חודשים ותפרוש באפריל 2020 במקום ביולי 2020 בתום חמש שנות כהונה.

 

 

 

בר נכנסה לתפקיד ביולי 2015 והיא ביקשה מנגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון להקדים את פרישתה בכמה חודשים. הודעת הפרישה של בר מגיעה בעיתוי מצויין שבו היא רושמת ניצחון גדול בתמיכתה במיזוג בנק מזרחי ובנק אגוד למול מחאת שר האוצר משה כחלון שהתנגד למיזוג לאחר שבית הדין להגבלים עסקיים ביטל בחמישי את החלטת רשות התחרות להתנגד למיזוג בין שני הבנקים.

 

חדוה בר חדוה בר צילום: רונן פדידה

 

לאחרונה במאמץ משותף של בנק ישראל והפיקוח על הבנקים הונחה התשתית לשדרוג מערכות התשלומים בישראל ומעבר לתשלום חכם מבוסס טכנולוגיית EMV, שיניב התשתית לתשלומים חכמים דרך הסמארטפונים. בר עבדה רוב הקדנציה שלה תחת נגידת בנק ישראל לשעבר קרנית פלוג ואילו בשנה האחרונה היא עובדת תחת פרופ' ירון.

 

בר הגיעה לפיקוח על הבנקים מתפקיד בכיר בבנק לאומי כמנהלת הסיכונים של הבנק והיא עשויה לחזור לאחר שנת צינון למגזר העסקי. במהלך הקדנציה שלה היא ספגה ביקורת מצד ועדת כבל לחקר מתן האשראי לבעלי ההון על ידי הבנקים שמסקנותיה הטילו את מירב הביקורת על כשלי האשראי במערכת הבנקאית על הרגולציה.

 

ד"ר חדוה בר: "אני מסיימת את תפקידי בתחושת סיפוק לאור העובדה שקידמנו שינויים תשתיתים רבים שאת פירותיהם משקי הבית והעסקים כבר התחילו להרגיש, וחלקם יבשילו ויורגשו בהדרגה בשנים הקרובות. במקביל, חיזקנו את היכולות של הפיקוח על הבנקים והבנקים עצמם בניהול הסיכונים החדשים המתפתחים, ובראשם סיכוני סייבר וטכנולוגיה".

 

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "אני מודה לד"ר חדוה בר על כהונתה כמפקחת על הבנקים. חדוה פעלה בתקופה מכוננת מבחינת המערכת הבנקאית תוך שמירה על יציבותה וקידום התחרות והחדשנות בה".

 

 

x