$
בארץ

אלפים בהפגנה נגד נתניהו בת"א: "תתפטר"

ארבעה ימים אחרי מפגן התמיכה בנתניהו, בכיכר הבימה בתל אביב התאספו אלפי בני אדם להפגנה תחת הכותרת "נתניהו, תתפטר, ישראל חשובה יותר". משתתפת בהפגנה: "נתניהו נאחז בקרנות המזבח ולא מוכן לפנות את הזירה. צריך להצביע ברגליים". מפגינה אחרת אמרה: "יש כתבי אישום נגדו והוא צריך ללכת הביתה"

ynet 22:1130.11.19

אלפים השתתפו הערב (שבת) בהפגנה בכיכר הבימה שבתל אביב, שבה קראו לו להתפטר לאלתר מתפקידו בעקבות כתבי האישום שהוגשו נגדו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000, 2000 ו-4000. המפגינים נושאים שלטים עליהם נכתב, בין היתר, "הגיע רפש עד נפש" ו-"דמוקרטיה חזקה, ישראל חזקה".

 

 

 

ההפגנה - שהתקיימה ארבעה ימים אחרי מפגן התמיכה בנתניהו ברחבת מוזיאון תל אביב תחת הכותרת "נתניהו, תתפטר, ישראל חשובה יותר" - אורגנה על-ידי התנועה לאיכות השלטון, והשתתפו בה אישי ציבור, בהם ראש עיריית ת"א לשעבר רוני מילוא - שכיהן גם כח"כ ושר בממשלות ישראל מטעם הליכוד; היזם ואיש ההיי-טק דב מורן ומפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ.

 

ההפגנה הערב ההפגנה הערב צילום: יאיר שגיא

 

לימור ליברמן, משתתפת בהפגנה, אמרה: "אני, כאזרחית נאמנה למדינת ישראל, כואבת את כאבה של המדינה שאני רואה שהולכת ומתפוררת לי מול עיניי. אני רואה שכל חלקה טובה במדינה הזו הושחתה. לאיזה עולם מושחת וחסר ערכים הבאנו את ילדינו? חייבים להצביע ברגליים. היות שאני מכירה באופן אישי את ליאת בן ארי (הפרקליטה המלווה בתיקי נתניהו - א.ב וא.י) - אני יודעת להגיד שהיא יותר ישרה מסרגל. אני סומכת על הפרקליטות במאת האחוזים. נתניהו נאחז בקרנות המזבח ולא מוכן לפנות את הזירה".

 

צביה דגני, משתתפת נוספת, הוסיפה: "אני רואה את הכול מתפורר ואני לא יודעת מה אני משאירה כאן לילדים שלי. איזה חינוך וערכים אני משאירה להם? נתניהו צריך ללכת הביתה מהר. הוא עשה דברים טובים למדינה, אבל בשנים האחרונות הרס פשוט כל חלקה טובה, כולל המינויים האחרונים. אני מקווה שההפגנה הזו תשנה משהו ובשביל זה אני כאן". 

 

 צילום: יאיר שגיא

 

"אני רוצה לזעוק ולצעוק שנתניהו צריך לפנות את המקום", אמרה דורית, שהגיעה גם היא למחות. "הוא לא טוב למדינה, הוא מושחת. יש כתבי אישום והוא צריך ללכת הביתה. זה פשוט לא ייאמן. זו מערכת המשפט שלנו ואוי ואבוי אם לא נוכל לסמוך עליה".

 

ד"ר נורית צימרמן, שבאה להפגין, סיפרה: "באתי לקרוא לראש הממשלה להתפטר ולכל מי שמגן עליו להפסיק. הטענה על 'אכיפה סלקטיבית' היא מצחיקה. הוא ביצע את העבירות הללו כראש ממשלה והוא צריך ללכת לבית המשפט ולהילחם על חפותו. החוק קובע רף נמוך במקרה הזה ולא ראוי שאדם כזה ימשיך לשמש כראש הממשלה. בנוסף, הוא ראש ממשלת מעבר, והפעם האחרונה שקיבל את אמון הכנסת הייתה לפני שתי מערכות בחירות". 

 

בסוף השבוע הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה לבג"ץ בדרישה שיורה לנתניהו להתפטר מכל תפקידיו בכדי שיוכל לנהל את ענייניו המשפטיים כאדם פרטי ולא כראש ממשלה מכהן. אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, אמר בהפגנה: "בימים אלו אנחנו רושמים לצערנו עוד פרק של פעילות ענפה והפעם בכל פרשות נתניהו. אוי לבושה, ראש ממשלה מכהן חשוד בשלוש פרשות שחיתות שונות: שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

 צילום: יאיר שגיא

 

שרגא הוסיף: "נתניהו, אתה מפלג את החברה. אתה עושה את כל זה רק כדי להימלט מאימת הדין. צא וראה את השיח השנאתי המלובה ברשתות החברתיות. צא וראה איך יהודי מכנה יהודי אחר 'נאצי', 'בוגד'. הכיצד הגענו לכאן? לא להאמין, רק לפני 75 העם הזה יצא מן המשרפות והכבשנים, וראה את השיח המצמרר הזה, שהפך, לבושתנו, לשיח לגיטימי. ההסתה הזו תוביל לשפיכות דמים בסופו של יום. שלא תגיד שלא אמרנו לך; השנאה הזו תוביל למלחמת אחים. את נזקי הפילוג והסכסוך - אתה זרעת בנו. ייקח עוד עשרות שנים לתקן ולשקם, אם בכלל ניתן יהיה לשקם. זכור, ביבי, שכך ההיסטוריה תזכור אותך".

 

 

 צילום: יאיר שגיא

 

באירוע הופיעו המוזיקאים יובל מנדלסון ודן תורן, וראש עיריית תל אביב לשעבר רוני מילוא, ח"כ לשעבר מיקי רוזנטל, מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ, היזם ואיש ההיי- טק דב מורן ופעילים חברתיים נוספים יישאו דברים.

 

במקביל, שתי הפגנות - בעד ונגד נתניהו - התקיימו מחוץ לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור שבירושלים. נדב טיבי, שהגיע כדי להביע תמיכה בנתניהו, אמר: "אני עם ביבי. לעולם לא תצעד לבד, נתניהו. אני קורא להקים ועדת חקירה נגד מנדלבליט והמושחתים של כחול לבן שבאים להפיל ראש ממשלה. ביבי צח כשלג". אמיר השכל מההפגנה הנגדית אמר: "מבחינה אתית, ראש הממשלה לא יכול לעסוק בנושאים של חיים ומוות - לכן הוא חייב להתפטר מיד".

 

כזכור, בשבוע שעבר הפגינו פעילי הליכוד ברחבת מוזיאון תל אביב בעצרת תמיכה בראש הממשלה נתניהו. המפגינים נשאו שלטים בגנות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ונגד בכירי הפרקליטות שי ניצן וליאת בן ארי. בהמשך התעמתו המפגינים עם עיתונאים וצלמים, קיללו, ירקו, והפריעו להם לעשות את עבודתם.

x