$
בארץ

בכירי ההייטק: "לא נסכים שהמדינה תיהפך לקורבן להישרדות נתניהו"

בתעשייה המקומית פרסמו מכתב הקורא לראש הממשלה להתפטר מתפקידו: "אנחנו מביטים בעיניים כלות ובשאת נפש במתקפות חסרות התקדים על שלטון החוק" וגם: "העומד בראש המערכת מצוי כעת תחת כתבי אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. מצב זה גורר את מדינת ישראל לכאוס"

מאיר אורבך וענת רואה 22:1527.11.19

המשק ממשיך להגיב לכתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. אתמול פרסמו שורה של אנשי עסקים בולטים מכתב שיוצא נגד נתניהו וקורא לשלטון ללא שחיתות, והיוםהצטרפו אליהם בכירים מתעשיית ההייטק, שפרסמו קריאה לנתניהו להתפטר מתפקידו. עד כה חתמו על העצומה יותר מ־100 בכירים בתעשייה. 

 

"העצרת המבישה אמש הוכיחה כי אין אפשרות לראש ממשלה להמשיך לכהן תחת כתב אישום חמור", נכתב. "אנחנו, חברי תעשיית ההון סיכון בישראל, אנשי הייטק, יזמים ומייסדים של חברות סטארט־אפ, מימין ומשמאל, מביטים בעיניים כלות ובשאת נפש במתקפות חסרות התקדים על שלטון החוק.

 

"ישראל נמצאת זה שנה שלמה בסחרחורת של חוסר יציבות, כאשר העומד בראש המערכת מצוי כעת תחת כתבי אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. מצב זה גורר את מדינת ישראל לכאוס פוליטי וכלכלי שעשוי להימשך זמן רב".

 

מימין בועז דינטי, סיון שמרי דהן וארז שחר
מימין בועז דינטי, סיון שמרי דהן וארז שחר צילום: רונן טופלברג

 

בין החותמים על המכתב, שאותו יזמה קרן ההשקעות הישראלית קומרה קפיטל: שותפי הקרן ארז שחר, בועז דינטי וסיון שמרי דהן; מנכ"ל ומייסד מלאנוקס איל ולדמן; מייסד אקסטנד אביב שפירא; שותף מנהל בקרן הון הסיכון TAU נמרוד כהן; שותפה מנהלת בקרן TLV פרטנרס רונה שגב; שותף בקרן ורטקס עמנואל תימור; ניר טרלובסקי מקרן הון הסיכון דה טיים; מייסדת פאפאיה גלובל עינת גז; שותף מנהל בקרן סטייג'וואן טל סלובודקין; מייסד הומיז רן הרנבו; מייסדת סייפדיקיי אורלי שואבי; צבי לימון שותף בקרן הון היסכון מאגמה; מייסד WekaIo עומרי פלמון; מנכ"ל NDS לשעבר ושותף ב-JVP, רפי קסטן; ואחרים.

בנימין נתניהו אחרי החלטת מנדלבליט בנימין נתניהו אחרי החלטת מנדלבליט צילום: ynet

 

עוד נכתב: "בנינו מדינה מפוארת וכלכלה משגשגת, אך על מנת שהיא תמשיך להיות כזו, עלינו להוקיע כל סוג של אלימות ולגנות את הידרדרות השיח הציבורי כלפי מוסדות אכיפת החוק בישראל. בלעדיהם הדמוקרטיה הישראלית לא יכולה להתקיים. אנו מכירים בתרומתו של נתניהו, אך מדינת ישראל ואזרחיה חשובים יותר מכל פרט בתוכה, גם מראש ממשלה מכהן.

 

"אנו עדים לנזק התדמיתי העצום הנגרם למדינה כתוצאה מהכאוס הפוליטי ומכך שבראש המדינה מכהן מנהיג שמואשם בשחיתות. לא נסכים שישראל ומוסדותיה הדמוקרטיים יהפכו קורבן לקרב הישרדות אישי. על ראש הממשלה להתפטר לאלתר ולהתפנות לענייניו המשפטיים כאדם פרטי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x