$
בארץ

אלפי בני אדם הגיעו להפגנת תמיכה ברה"מ נתניהו

תחת הכותרת "מצילים את המדינה, מפגינים נגד הפיכה שלטונית", הגיעו אלפי בני אדם לרחבת מוזיאון תל אביב כדי למחות על הגשת כתבי האישום נגד ראש הממשלה בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000, 2000 ו-4000. "היום זה נתניהו", נאמר לפעילי ליכוד, "מחר זה אתם"

איתי בלומנטל, ynet 20:1926.11.19

תחת הכותרת "מצילים את המדינה, מפגינים נגד הפיכה שלטונית" התאספו הערב (ג') אלפי בני אדם ברחבת מוזיאון תל אביב להפגנות תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו, הנאשם בתיקים 1000, 2000 ו-4000 בסעיפים של שוחד, מרמה והפרת אמונים

 

 

המפגינים נושאים דגלי ישראל ודגלי הליכוד ומניפים שלטי תמיכה בנתניהו, שעליהם נכתב, בין היתר, "לעולם לא תצעד לבד", "לא נשתוק על שפיכת דמו של נתניהו", "אני ביביסטית גאה" ועוד.

 

על הבמה נתלו שלטים נגד בכירי הפרקליטות: "בן ארי למעצר", "שי ניצן לחקירה", "פרקליטות ללא גבולות", "משטרה ללא גבולות" ועוד. את האירוע מארגנת תנועת הליכוד בשיתוף "מטה המאבק המשותף של המחנה הלאומי" שבט חברים ארגוני ימין כדוגמת "רגבים", "אם תרצו", "נשים בירוק", "ישראל שלי", "התנועה למשילות ודמוקרטיה" ותנועת ההתיישבות "נחלה".

הפגנת תמיכה בנתניהו הפגנת תמיכה בנתניהו צילום: Oded Balilty

 

 

בימים שקדמו להפגנה, שוחחה מנהלת לשכתו של ראש הממשלה עם חברי כנסת ושרים והעבירה בקבוצות הסגורות הודעות הקוראות לכולם להגיע. למרות זאת, לאורך היום הסתמן כי רוב שחקני גוש הימין לא יגיעו לאירוע - ונוכחות דלילה ביותר צפויה גם בקרב הליכוד.

 

בקבוצות הליכוד הפעילו בימים האחרונים לחצים על פעילים להגיע מכל רחבי הארץ, ובסביבת נתניהו ניסו להציג את ההפגנה כהפגנה של הימין כולו. "היום זה נתניהו" נאמר להם, "מחר זה אתם".

 צילום: Oded Balilty

 

גם נתניהו עצמו קרא לתומכיו להגיע להפגנה, בין היתר במוצאי שבת האחרונה. סביבו ממשיכים להפיץ את המסר שלפיו המשחק שהתנהל סביבו היה מכור וכי יש לחקור את החוקרים. יחד עם זאת, הבהיר כי יכבד את החלטת בית המשפט ואין מי שהוא מעל החוק.

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר מוקדם יותר כי "בדמוקרטיה בריאה לכל אדם יש זכות להביע את דעתו באופן חופשי. בדמוקרטיה בריאה ראש ממשלה לא מארגן הפגנה נגד מערכת אכיפת החוק עליה הוא אחראי".

 צילום: AFP

 

 

קודם לכן, בביקורו בנגב, אמר השר אריה דרעי: "אני מנסה בכל הזדמנות לומר את זה - אסור ללכת לבחירות. זה טירוף. בחירות שלישיות במצב שבו אנחנו נמצאים זה כמעט מעשה של איבוד לדעת. אין צורך. יש פתרונות פשוטים. הכתובת על הקיר. הציבור רוצה ממשלה רחבה. יש פתרון. צריך להתגבר קצת ולפעמים גם לסתום קצת את האף.

 

"נכון, הנתונים הכלכליים שלנו טובים, יש צמיחה, האבטלה ירדה. אז מה? בשביל זה צריך להרשות לעצמנו עוד בזבוז של מיליארדים. מי יודע מה יהיה אחרי הבחירות השלישיות?".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x