$
בארץ

הקרע בליכוד מתרחב: כרמל שאמה קורא לנתניהו להתפטר

ראש עיריית רמת גן כתב הבוקר, כי "ראש ממשלה לא יכול לכהן עם כתב אישום על שוחד וטוב אם יעשה ויתפטר". בתוך כך שר החוץ ישראל כץ יצא נגד סער: "השתלחויותיו - ניסיון להכשיר את הקרקע לפילוג הליכוד"

צבי זרחיה 11:3526.11.19

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר. שאמה הכהן כתב הבוקר כי "ראש ממשלה לא יכול לכהן עם כתב אישום על שוחד וטוב אם יעשה ויתפטר רגע לפני ההגשה לבית המשפט".

 

שאמה הכהן שימש כחבר כנסת מטעם הליכוד בשנים 2009-2013. הוא שימש בין היתר כיו"ר ועדת הכלכלה בכנסת. ב-2014 קיבל את הצעתו של שר החוץ דאז אביגדור ליברמן להתמנות כשגריר ישראל ל-OECD ולאונסקו.

 

 

 

שאמה הכהן הוסיף כי "בניגוד לכל מי שחושש לומר או לאבד כמה קולות אמרתי כבר לפני שנה אין לעם ישראל כעת מנהיג במעמד ובמשקל של נתניהו", הדגיש.

 

"בהקשר הדברים וכאיש ליכוד מילדות כאב לי הלב לצפות יחד עם משפחתי בשרים בישראל שולחים בשידור חי את פרקליטת המחוז לכלא, משווים את הפרקליטות לארגון פשיעה ועולבים ביועמ"ש ומכנים אותו 'השוטר אזולאי'. בתוך הכאוס הדמוקרטי פוליטי שאנחנו חיים אסור לנו לאבד את הצפון יש לכולנו משמאל ומימין מטרה אחת והיא למנוע סיבוב בחירות שלישי, שרוב הסיכויים יוביל גם לרביעי", הוסיף שאמה הכהן.

 

כרמל שאמה הכהן כרמל שאמה הכהן

 

ישראל כץ נגד גדעון סער

 

בתוך כך שר החוץ ישראל כץ תקף את ח"כ גדעון סער שמתכוון להתמודד מול נתניהו על ראשות הליכוד.

 

כץ כתב כי ״השתלחויותיו האישיות של ח״כ גדעון סער ברה״מ בנימין נתניהו, בתקופת מבחן אישית ופוליטית רגישה זו , תוך קריאה להתפטרותו היא בעיני חציית קו אדום של חברות ושותפות פוליטית, ונראות כניסיון להכשיר את הקרקע לפילוג הליכוד. יש להבדיל בין הזכות להתמודד (שלא חייבים לממשה), במידה ויכפו עלינו בחירות חדשות, לבין הניסיון להדיח ראש ממשלה, באמצעות הקדמת הפריימריז, או ניסיון לאסוף חתימות של חברי כנסת מהליכוד, כדי להקים ממשלה בראשות גנץ, בשותפות עם מרץ - כפי שעושים חלק מתומכיו של סער.

כפי שהודעתי, אני תומך בבנימין נתניהו במידה ויכפו עלינו בחירות נוספות, ואפעל בכל דרך, כדי למנוע את הדחתו", הדגיש כץ.

 

שרת התרבות מירי רגב תקפה אף היא את סער בראיון לרשת ב' ואמרה כי גדעון סער עשה טעות גדולה מאוד. הוא ירה בתוך הנגמ"ש בעיתוי גרוע שבו צריך לחזק את הליכוד. אני מצפה שהוא יחזק את ראש הממשלה ואת הליכוד, לא יפצל את הליכוד ולא יפעל בעיתוי כזה לתקוע סכין בגב לנתניהו".

 

סער הגיב לדבריה בראיון לרשת ב' ואמר כי "זו טרמינולוגיה לא ראויה, אבל אני לא מתרגש. אני עדיין זוכר את הימים הלא רחוקים שמירי רגב התחנפה אליי ותקפה את ראש הממשלה, ואפילו הודיעה שתתמוך בי אם אתמודד מולו. זה היה לפני שהיא מונתה לשרה, עכשיו הדברים השתנו".

 

בעקבות דבריו צייצה רגב בטוויטר : "תפסיק לירות בתוך הנגמ"ש. שאני אספר מי מתחנף אליי כבר שנתיים?"

 

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר למתרחש בליכוד ולעריכת ההפגנה הערב בתל אביב וכתב "הפגנת התמיכה בנתניהו הערב מיותרת. הצמרת של הליכוד, משום מה, לכל אחד יש כנס או אירוע. כולם עסוקים ולא שמעתי על אף אחד שיגיע. ראש הממשלה צריך להבין את הסימנים ולשנות את ההתנהלות".

 

הליכוד הגיב לדברי ליברמן: "קשה לקבל ביקורת מליברמן ששקל ברצינות להצטרף לממשלת מיעוט שנשענת על תומכי חמאס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x