$
בארץ

מדינת ישראל נגד נתניהו

נתניהו: "ההחלטה להגיש נגדי כתב אישום - ניסיון להפיכה שלטונית"

בנאום חריף וחסר תקדים, ראש הממשלה הצהיר שימשיך לכהן למרות האישום - ותקף את מערכת אכיפת החוק ש"תפרה לו תיקים". מנדלבליט "נכנע ללחץ של שי ניצן" והחוקרים "פעלו כבעולם הפשע". נתניהו טען: "לא חיפשו את האמת, חיפשו אותי"

ynet וליטל דוברוביצקי 20:4421.11.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו מוסר בשעה זו הצהרה מיוחדת בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמיד אותו לדין בתיקים 4000 (שוחד, מרמה והפרת אמונים) ו-1000 ו-2000 (מרמה והפרת אמונים). מוקדם יותר הערב מסר מנדלבליט הצהרה מיוחדת.

 

לצפייה בכתב האישום המלא לחצו כאן

  

לצפייה בתמלילי החקירות בתיק 4000 לחצו כאן

 

נתניהו אמר: "אני מכבד מאוד את רשויות המשפט בישראל. יצא להן שם עולמי ובצדק. אבל אני חושב שצריך להיות עיוור כדי לא לראות שמשהו לא טוב קורה אצל חוקרי המשטרה ואצל אנשי הפרקליטות.

 

"הערב אנחנו עדים לניסיון של הפיכה שלטונית נגד ראש ממשלה בעלילות שווא ובתהליך חקירות מזוהם ומגמתי. בוודאי שמתם לב שההחלטה של היועמ"ש מתפרסמת דווקא היום, במהירות שיא חסרת תקדים, הייתי אומר בעיתוי הרגיש ביותר של המערכת הפוליטית מאז קום המדינה. ממש כשם שכתב החשדות פורסם גם כן כמה שבועות לפני הכרעת הבוחר, בבחירות הקודמות, בזמן הרגיש ביותר של הכרעת הבוחר. אני חושב שהעובדות הללו ממחישות עד כמה התהליך הזה נגוע בשיקולים זרים".

 

על רשויות אכיפת החוק בישראל אמר: "זה כבר נבדק. הציבור איבד בהם אמון, הוא מאבד בהם אמון כל הזמן, בצדק. זה תהליך שחיקה שהתחיל לפני שנים, כשסיכלו את הכהונה של רובי ריבלין ויעקב נאמן כשרי משפטים, כשסיכלו את כהונתו של גיבור ישראל רפאל איתן לשר המשטרה, כשסיכלו את מועמדותו של גל הירש למפכ"ל המשטרה יום לפני המינוי. כשמטייחים וסוגרים את התיק החמור של פרקליטת המחוז רות דוד, שקיבלה מתנות יקרות בתמורה להתערבות בתיקים של מי שנתן אותן, כשמסתכלים על דברי הילה גרסטל שאמרה שהפרקליטות חולה, וכשהעומד בראשה, שי ניצן, לא ראוי לכהן שם. כל אלה אינן סתם תקלות. זו שיטה, זה תהליך מזוהם. וחייבים לשים לזה סוף.

 

"אני יודע שכל ביקורת שאשמיע, יגידו איך אתה מעז, אתה פוגע בשלטון החוק. על מה אתם מדברים. כשיש רצף כזה, אתם צריכים לדרוש שיחקרו את החוקרים. כי הגיע הזמן שהציבור יקבל תשובות ברורות לכל המקרים הללו. וגם לגבי החקירות המזוהמות שנוהלו נגדי. בתהליך המזוהם הזה לא חיפשו את האמת, חיפשו אותי".

  

ראש הממשלה התייחס ללחצים שהופעלו על עדי המדינה: "החוקרים לא לחצו על העדים שיגידו את האמת, הם רמסו אותם בסחיטה באיומים כדי שיגידו שקר. מה שהחוקרים רצו לשמוע, לא מה שהיה. לקחו את ניר חפץ, אחד משני העדים המרכזיים שעליהם בנוי כל תיק 4000 המפוברק, והפעילו נגדו סחיטה באיומים כמו בעולם הפשע".

 

נתניהו, הערב נתניהו, הערב צילום: ynet

 

"אלה לא המצאות, זה בפרוטוקולים. אבל הסתירו את זה מהיועמ"ש ואחר כך הטילו על זה צו איסור פרסום. למה? מה יש להם להסתיר מהציבור? האם הפרקליטה ליאת בן ארי ידעה? האם פרקליט המדינה אישר? התרגיל הפלילי של סחיטה באיומים כדי לחלץ הפללות שווא נודע לנו רק במקרה. הכניסו קצת חומר בטעות ואחרת לא היינו יודעים על זה. מה עוד מסתירים מהציבור על האיומים שבאמצעותם גייסו עדי מדינה והדיחו אותם לעדות שקר. אני חושב שכולם, כל מי ששומע אותי צריך להיות מזועזע. באיזו דמוקרטיה, באיזו מדינת חוק קורים דברים כאלה?".

 

נתניהו המשיך: "באותה עת שאותם חוקרי משטרה הפעילו לחצים על עדים שידברו נגדי הם בכוונת מכוון לא חקרו את עשרות חברי הכנסת שהגישו את החוק לסגירת ישראל היום ותמכו בו. 43 ח"כים תמכו בחוק כדי לסגור עיתון. 42 מתוכם לא נחקרו".

 

הוא הבהיר שלא יתפטר: "אני לא אתן לשקר לנצח, אמשיך להוביל את המדינה לפי החוק, בדיוק כפי שכתוב, אמשיך להוביל את המדינה באחריות, במסירות, תוך דאגה לביטחון ולעתיד של כולנו. למען המדינה צריך לחקור את החוקרים".

 

החלטת היועמ"ש

  

לפי החלטת היועמ"ש, נתניהו יואשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ובמרמה והפרת אמונים בתיקי 2000 (שיחות נתניהו-מוזס) ו-1000 (פרשת המתנות).

  

עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, בפרשת "4000", וכן בעבירות נוספות נגד שאול אלוביץ'.

  

כמו כן החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בעל השליטה והעורך האחראי של קבוצת "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, בעבירה של הצעת שוחד בפרשת "2000".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x