$
בארץ

הסלמה ביטחונית

נתניהו: "בהא אבו אל-עטא היה היה מחולל הטרור הראשי ברצועת עזה"

לדברי רה"מ, ההחלטה הסופית אושרה בקבינט פה אחד לפני 10 ימים והוא הסמיך אותי להורות על ביצועה במועד שיוצע על ידי צהל והשב"כ. הם זיהו חלון הזדמנות והחלטתי לקבל את המלצתם המשותפת ולאשר את הפעולה"; הרמטכ"ל: אנחנו נערכים להגנה אווירית, ימית וקרקעית, ולהמשך המתקפה שיצאה לדרך. אם נצטרך, נעבור גם לחיסולים ממוקדים"

צבי זרחיה 12:2912.11.19
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן, הופיעו לפני עיתונאים בתום כינוס הקבינט הביטחוני-מדיני. נתניהו אמר כי
בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהא אבו אל-עטא שחוסל "היה רב המחבלים, היה מחולל הטירור הראשי ברצועה, יזם תיכנן וביצע פיגועים רבים. הוא ירה מאות רקטות אל תושבי העוטף והיה בעיצומו של תכנון פיגועים נוספים בימים אלה. הוא היה פצצה מתקתקת".

 

"הפעולה לסיכולו הומלצה על ידי הרמטכ"ל ראש השב"כ וגופי הביטחון נדונה בקבינט בשורה של דיונים מעמיקים בחודשים האחרונים. ההחלטה הסופית אושרה בקבינט פה אחד לפני 10 ימים והוא הסמיך אותי להורות על ביצועה במועד שיוצע על ידי צהל והשב"כ. הם זיהו חלון הזדמנות יחודי לבצע את הפעולה בתנאים מטיבים עם מקסימום סיכויי הצלחה ומינימום פגיע בבלתי מעורבים ולאור זאת החלטתי לקבל את המלצתם המשותפת ולאשר את הפעולה.

 

 

בנימין נתניהו בהצהרה אחרי הדיון בקבינט בנימין נתניהו בהצהרה אחרי הדיון בקבינט צילום: רויטרס

 

"אני מברך את צהל השב"כ, חיל האוויר ואמ"ן על הפעולה המוצלחת המדוייקת. הנחת היסוד של כל הטירוריסטים היתה שהם יכולים לפגוע בכל האזרחים ובאותה עת להסתתר. הוכחנו שאפשר לפגוע במינימום נזק לחפים מפשע. כל מי שחושב שאפשר לפגוע באזרחינו ולחמוק מדיניו הארוכה- טועה. הוכחנו שאנו יכולים לפעול בדיוק כירוגי. מי שיפגע בנו נפגע. בו".

 

הרמטכ"ל אביב כוכבי ובנימין נתניהו הרמטכ"ל אביב כוכבי ובנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

 

"אזרחי ישראל הישמעו להוראות פיקוד העורף. אל תיקחו סיכונים מיותרים. ישראל לא מעוניינת בהסלמה אבל נעשה כל מה שידרש כדי להגן על עצמינו אנו אומר מראש זה יכול לקחת זמן. דרוש אורך רוח וקור רוח. צריך לאפשר לצה"ל לעשות את העבודה", אמר נתניהו.

  

מימין: הרמטכ"ל אביב כוכבי, רה"מ בנימין נתניהו וראש השב"כ נדב ארגמן מימין: הרמטכ"ל אביב כוכבי, רה"מ בנימין נתניהו וראש השב"כ נדב ארגמן צילום: איי אף פי

 

 

הרמטכ"ל כוכבי מסר בהצהרה מיוחדת על רקע המצב הביטחוני כי "אנחנו נערכים להגנה אווירית, ימית וקרקעית, ולהמשך המתקפה שיצאה לדרך". עוד אמר כוכבי כי "אם נצטרך, נעבור גם לחיסולים ממוקדים".

 

ראש השב"כ נדב ארגמן, שדיבר באופן חריג, אמר כי אבו אל-עטא לא קיבל את ההסדרה עם חמאס. "הגענו למיטה שבה הוא ישן ולחדר הקטן שלו. הוא הסתתר בעת האחרונה בין דירות מסתור. אנו יודעים להגיע לכל גורם שמנסה לערער את ביטחון ישראל".

 

עוד הוסיף ארגמן, כי מבצע החיסול הוא "תוצאה של עבודה מאומצת של אנשים רבים בשב"כ, באמ"ן, בחיל האוויר ובצה"ל בכלל. מדובר באדם שהתנהג כמבוקש. מאז ירי הרקטות האחרון ועד הלילה הוא הסתתר".

 

"הסיכול הלילה התרחש בעיתוי הנכון ביותר מבחינה מקצועית ומבצעית", הוסיף ארגמן, "אחרי שהכוכבים הסתדרו ואפשר היה לפגוע בו במקום הנכון ובזמן הנכון". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x