$
בארץ

החברות למשרד הבריאות: "אם רוצים יותר קנאביס רפואי בשוק, צריך ייצוא"

בכירי חברות הקנאביס נועדו הערב עם בכירים במשרד הבריאות בנוגע להסרת החסמים בשוק; גורם שנכח בפגישה: "בניגוד לפגישה הקודמת עימם, הפעם הגיעו בכירי המשרד כדי להקשיב. הבטיחו לנו תשובות בקרוב"

צלי גרינברג 20:1831.10.19

פגישת חברות ומגדלי הקנאביס הרפואי עם בכירי משרד הבריאות הערב (ה'), שקיומה נחשף אתמול בכלכליסט, הסתיימה ללא תוצאות. גורמים בתחום סיפרו לכלכליסט כי במשרד הבריאות ניסו להבין את עמדת התעשייה לגבי החסמים בשוק הקנאביס הישראלי בגינם לא מגיעה מספיק תוצרת לבתי המרקחת, לגבי רמות המחיר ולגבי הסיבות בגינן לא ממהרים השחקנים החדשים להתחיל לגדל ולייצר.

 

 

 

גורמים שנכחו בפגישה מטעם חברות הקנאביס סיפרו לכלכליסט, כי "בכירי המשרד הפנו אלינו שאלות שונות שנגעו בעיקר לראייתנו את הסיבות השונות לחוסר האיזון בשוק שמתבטא ברמות המחיר, באספקה ובכמות השחקנים בפועל לעומת כמות המטופלים הגדלה תמידית. השבנו כי הנושא העיקרי הוא הייצוא, כי בלעדיו אין סיבה לשחקנים חדשים להיכנס לשוק ולהגדיל את התוצרת".

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

עוד סיפרו כי "העלינו מספר סוגיות ובעיקר בתי המרקחת כחוליה בשרשרת. הדגשנו שזו החוליה שמעלה את המחיר עבור המטופלים בכ-25% עד 46%, בהתאם לסוג ההסכם עליו חתומה כל מגדלת מול אחד מבתי המרקחת. בנוסף, שאלנו לגבי הנחיות הנוגעות לאסדרה הישנה והם סיפרו כי הם ביקשו הבהרות מבית המשפט בנושא. וגם אנחנו החברות צריכות לבחון הגשת בקשת הבהרות מבית המשפט".

 

נציגי החברות והמגדלים שהגיעו לישיבה סיפרו לכלכליסט, כי "בניגוד לפגישה הקודמת עם בכירי המשרד, שהייתה קשה, הפעם הגיעו בכירי המשרד כדי להקשיב, והם לא פסלו הערות. הבטיחו לנו תשובות בקרוב, והם עדיין יושבים על הנושא ודנים בו במשרד. הם ממש התעמקו וביקשו להיכנס לעומקם של דברים ולא ברמה השטחית מלמעלה.

 

הפגישה התנהלה על רקע צו הביניים של בג"ץ בתביעה שהגישה עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי נגד האסדרה החדשה (רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות), המחייב את משרד הבריאות להמשיך באסדרה הישנה - המצב טרום רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות שאיפשרה מכירת קנאביס רפואי שלא באמצעות בתי המרקחת ובמחיר אחיד של 370 שקל לכל כמות שהונפקה למטופלים על ידי הרופא המטפל - עד לסוף חודש מרץ 2020.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x