שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

בכירה במשרד הבריאות עברה לקרן של axa האירופית

רוית ורשה דור, ששימשה מנהלת החדשנות במשרד, תצטרף כשותפה בקרן קמט של ענקית הביטוח axa המתמקדת בעולמות הרפואה. הקרן, שהוקמה ב־2016, השקיעה בשישה סטארט־אפים ישראלים ועדיין לא רשמה אקזיטים

סופי שולמן 13:5531.10.19

רוית ורשה דור מונתה לשותפה בקרן קמט (Kamet) של ענקית הביטוח האירופית axa. ורשה דור שימשה עד היום בתפקיד מנהלת חדשנות במחלקת הבריאות הדיגיטלית של משרד הבריאות. כעת היא מצטרפת כשותפה בקרן הצרפתית־בריטית, שהוקמה ב־2016 כזרוע של axa לסטארט־אפים המשיקים לעולמות הביטוח.

 

קרן קמט מתמחה בהשקעות בשלבים מוקדמים מאוד. הקרן כבר השקיעה 200 מיליון יורו - המהווים את מרבית כספי הסבב הראשון של כסף שקיבלה מ־axa - חלקו במספר סטארט־אפים ישראלים. בקרוב היא עשויה לצאת לגיוס קרן שניה. בפורטפוליו של הקרן כ־15 חברות, והיא עדיין לא רשמה אקזיטים.

 

רוית ורשה דור רוית ורשה דור צילום: יח"צ

 

הקרן התמקדה עד היום בתחום האינשורטק וורשה דור תכניס את הקרן לתחומי הבריאות והרפואה. כמו כן תהיה ורשה דור אחראית על הובלת הפעילות בישראל, שנוהלה עד היום על ידי מייקל נידהאם, אחד השותפים המייסדים בקרן.

 

בשיחה עם "לכליסט אישרה דור את הדברים ואמרה כי בעתיד הקרוב תגייס עובדים להרחבת הפעילות הישראלית של הקרן. ״אחפש יזמים שנוכל לשדך אותם לרעיונות, שחלקם יהיו אפילו ברמה של מחקר. בקרן קמט יש צוותים שיודעים לבנות את המוצרים, לשווק וללוות אותם מרעיון עד לשלב מסחרי״.

 

קמט השקיעה עד היום בשישה סטארט־אפים ישראלים, מתוכם ארבעה בתחום הביטוח ושניים בתחום הרפואה. החברה המוכרת והבוגרת ביותר היא אייבקס (ibex), שפיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית לאבחון אוטומטי של גידולים סרטניים. בחברה השקיעו כבר קרנות נוספות ובהן גם aMoon של מריוס נכט ויאיר שינדל.

ורשה דור מסבירה כי ישראל מהווה כר פיתוח נוח לסטארט־אפים בתחום הרפואה הדיגיטלית, כתוצאה ממידע רב שקיים במערכת הבריאות המקומית. ״במערכי המחשוב של מוסדות הבריאות בישראל קיים מידע עצום שמשמש את חברות הביג דאטה. כל עבודה עם מידע כזה כפופה לרגולציה ויש הגדרות ברורות בנוגע לתנאי האנונימיות של חולים", היא מוסיפה.

 

ורשה דור הקימה בעבר סטארט־אפ, שהתמקד בפיתוח אפליקציה לתמיכה נפשית בחולי סרטן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x