$
בארץ

פורום המתמחים בהר"י משיב לד"ר ביטון: "מרשם אינו ארגון רלוונטי, המתמחים חוזרים אלינו"

ד"ר אלה קיטרוסר, יו"רית הפורום, מגיבה לראיון שפורסם הבוקר בכלכליסט עם ד"ר ביטון - המייצגת את המתמחים מחוץ להסתדרות הרפואית הישראלית - ובו תקפה האחרונה בחריפות את הר"י וטענה כי "ההפרדה מהם היתה בלתי נמנעת"; מרשם: "הארגון גדל מיום ליום ומהווה כוח משפיע בעיצוב התנאים של המתמחים"

אדריאן פילוט 15:4031.10.19

הראיון שפורסם הבוקר בכלכליסט עם ד''ר ריי ביטון, היו''רית החדשה של ארגון "מרשם" המייצג את המתמחים מחוץ להסתדרות הרפואית הישראלית (הר"י), פתח חזית חדשה בין שני הארגונים הטוענים כי הם-הם הנציגים הלגיטימיים של הקבוצה.

 

ד"ר אלה קיטרוסר, יו"רית פורום המתמחים בהר"י טוענת: "אני היא היו"רית החדשה ארגון המתמחים, אשר מייצג כ-85% מהמתמחים בישראל, ושמו של הארגון הוא פורום המתמחים של ההסתדרות הרפואית. 'מרשם' הוא לא ארגון המתמחים, אין לו שום מעמד יציג וחברים בו פחות מ-1,000 מתמחים. אם ישנה מגמה, היא חזרה של המתמחים להר"י והתובנה ש'מרשם' אינו ארגון רלוונטי - בעיקר כי אין לו מעמד, כפי שנקבע בדיונים חוזרים בבית הדין לעבודה.

 

"ד"ר ריי ביטון אינה יו"רית ועד בבית החולים אסותא אשדוד משתי סיבות: התביעה של הארגון שלה להכרה נדחתה לאחרונה בבית הדין לעבודה, ורוב המתמחים באסותא חברים בהר"י ולכן מאוגדים בפורום המתמחים".  

ד"ר ריי ביטון ד"ר ריי ביטון צילום: גדי קבלו

 

בראיון תקפה ביטון בחריפות את הר"י וטענה כי "ההפרדה מהר"י היתה בלתי נמנעת. מי שמכיר את ההיסטוריה יודע שבשנת 2011 נחתם הסכם קיצובי שהיה רע מאוד למתחמים. כבר אז היתה קבוצה בשם 'מרשם', אמנם לא היה ארגון, הקבוצה היתה קטנה יותר, והם רצו לעשות את השינוי 'בתוך' הר"י. במהלך כל המו"מ כל הדרישות

של אותם אנשים נדחקו הצידה ואפילו לא עלו בכלל על שולחן וכתוצאה מכך נחתם הסכם רע. הר"י הביעו את המתמחים לקצה גבול היכולת ואכזבו את המתמחים. הר"י לא היו בשבילנו ברגע האמת ולא שמו את הדרישות שלנו וסגרו הסכם רע. הפרישה של 'מרשם' היא תולדה של מחדל של הר"י" הסבירה ביטון את האירועים שהביעו לחיזוקה של 'מרשם'".  

 

ד"ר אלה קיטרוסר, יו"רית פורום המתמחים בהר"י ד"ר אלה קיטרוסר, יו"רית פורום המתמחים בהר"י

 

עוד חשפה ביטון כי "מרשם" פנה להר"י לא מעט פעמים כדי להגיש מסמך דרישות משוטף ובכך לבנות חזית אחידה לקראת המו"מ על תנאי העסקתם הרופאים לשנים 2031-2021 שיתחיל בחודשיים הקרובים מול משרד האוצר והבריאות  – אך הר"י סירבה. "אנו מבינים שכוחינו באחדתינו. אבל לא בכל מחיר. אנחנו לא ניתן להר"י למכור אותנו כמו ב-2011", אמרה ביטון. 

 

מארגון המתמחים לרפואה מרשם נמסר בתגובה: "מצער שד"ר קיטוסר עוסקת בעיקר בלנגח את ארגון המתמחים מרשם ולא נוגעת במצוקות האמיתיות של המתמחים והרפואה הציבורית. הפורום מטעם הר"י אינו ארגון עובדים עצמאי (כמו מרשם), והוא הוקם 'ממש במקרה' חודש אחד בלבד אחרי הקמת ארגון המתמחים מרשם, וסובל כולו מניגוד אינטרסים בין המנהלים למתמחים.

 

"בסופו של יום - המתמחים מצביעים ברגליים, ולמרות ההפחדות והלחצים שמופעלים עליהם על ידי הר"י, הארגון גדל מיום ליום. במו"מ להסכם הקיבוצי החדש של הרופאים, כמו בהסכם ב-2011 ובזה שלפניו, ארגון מרשם יהיה כוח משפיע בעיצוב התנאים, הזכויות והשכר, ואנו מזמינים את ד"ר קיטוסר לשתף פעולה, יחד, למען המתמחים - בלי ניגוד אינטרסים ובלי מנהלים שבפועל גם אחראים על עתידנו המקצועי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x