שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משרד הבריאות: מקור הרעלת הטונה - סניף ארומה ת"א ולא היצרן ויליגר

עם סיום בדיקות המעבדה לדגימות שנלקחו מיצרן הטונה "ויליגר" נמסר כי כולן יצאו תקינות - ולפיכך ניתן להסיק כי מקור ההרעלה ב"אופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה". ארומה תל אביב: "נפרסם בשקיפות לציבור תוצאות בדיקה מקיפה שאנו עורכים באמצעות חברה חיצונית"

ענבר טוויזר, ynet 17:3918.10.19
משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי כל תוצאות בדיקות המעבדה לדגימות שנלקחו מיצרן שימורי הטונה "ויליגר" יצאו תקינות. מהמשרד נמסר כי "לפיכך, ניתן להסיק כי ההיסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה" - כלומר, מקור ההרעלות הוא בסניף ארומה בדרך מנחם בגין בתל אביב עצמו. 

 

 

 

כבר אתמול הודיע משרד הבריאות כי תוצאות המעבדה הראשוניות הגיעו והן מעידות כי מקור ההרעלות בסניף ארומה המדובר נבע ככל הנראה מאחסון לקוי של טונה באריזה במשקל 2 ק"ג בסניף. ד"ר רבקה שפר, רופאת מחוז תל אביב במשרד הבריאות אמרה כי "על פי תוצאות הבדיקה הראשונות שהתקבלו מסתמן שמקור ההדבקה הוא בצורת האחזקה של הטונה במסעדת ארומה תל אביב. על בעלי המסעדות להישמע להוראות היצרן ולנהלי משרד הבריאות בעת שימוש בעונה כמו גם בכל מוצרי המזון האחרים".

 

מארומה תל אביב נמסר בתגובה להודעת משרד הבריאות אתמול: "כפי שהודענו - הסניף שבו אותר הליקוי נסגר עד הודעה חדשה ומנות הטונה בכל רחבי הרשת מוחלפות. אנו עורכים במקביל בדיקה מקיפה באמצעות חברה חיצונית ואת תוצאותיה נפרסם בשקיפות לציבור. עד אז - הסניף לא ייפתח. בריאות הציבור היא הערך העליון ביותר של הרשת ואנו מבטיחים לעשות הכול על מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור שוב".

 

סניף ארומה בתל אביב שלקוחותיו לקו בהרעלת מזון סניף ארומה בתל אביב שלקוחותיו לקו בהרעלת מזון צילום: יריב כץ

 

 

מוויליגר נמסר כי "הודעת משרד הבריאות כי כל דגימות המעבדה הרבות שנלקחו מהטונה מתוצרתנו תקינות לחלטין ללא יוצא מן הכלל מוכיחות את אשר הבהרנו מתחילת האירוע. הטונה של ויליגר עוברת בקרת איכות קפדנית ונבדקת ספציפית להיסטמין לא פחות משלוש פעמים במהלך היצור. כל אצוות ייצור מוגמרת, בכל תאריך ייצור, היוצאת משער המפעל - יוצאת לשיווק רק אחרי שנבדקה להיסטמין ונמצאה תקינה. אנו מצרים על מחול השדים שנוצר בשל מחדליה של ארומה ת"א ועל ניסיונות השווא להתנער מאחריותה לאירוע המצער". 

 

שלשום הגיעו נציגי ארומה תל אביב לשימוע במשרד הבריאות. "במהלך השימוע הוצגו לנציגי העסק הממצאים שעלו בביקורת התברואית ובהם אי עמידה בנהלי משרד הבריאות ואי עמידה בהנחיות היצרן", נמסר ממשרד הבריאות בתום השימוע. "נציגי העסק הונחו לתקן את הליקויים לפני קבלת אישור לפתיחתו מחדש לציבור. משרד הבריאות ממשיך לבדוק את האירוע ברמה המקומית וברמה הארצית". 

 

בארומה תל אביב אמרו אחרי השימוע: "ארומה ת"א שיתפה פעולה באופן מלא עם נציגי משרד הבריאות, וזאת בנוסף לבקרה העצמאית שהיא מקיימת באמצעות חברה חיצונית. כפי שהתחייבנו - כלל הליקויים שיימצאו יתוקנו ויפורסמו, בתום התחקיר, לציבור הרחב. הסניף שבו אותרו הליקויים נסגר על ידנו מיד עם היוודע דבר האירוע, והוא יישאר סגור עד הודעה חדשה". 

 

ההרעלה ביום שלישי הובילה להחזרה יזומה של כל מוצרי הטונה בסניפים, אך ברשת ניסו להרגיע את הלקוחות. בסניפים השונים של ארומה תל אביב ניסו לספק הסברים ללקוחות המודאגים, ואומרים שמדובר במקרה נקודתי.

  

שני סועדים אושפזו בעקבות ההרעלה בסניף ארומה בתל אביב. שירי פורר, אחת הסועדים שנפגעה קשה ושוחררה לאחר קבלת טיפול בבית החולים איכילוב בתל אביב, סיפרה שלשום: "אני עובדת באזור והגעתי לארוחת צהריים בסניף כשהזמנתי בטייק אווי סלט טונה למשרד הסמוך. אכלתי את הסלט תוך 10 דקות מאז שרכשתי אותו ומיד התחלתי להרגיש צריבה בלשון, פנים אדומות ובוערות ונשימה כבדה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x