שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בחירות באופק? דרעי הפיץ לראשי הערים חוברת הישגים

עלות הפקת חוברת ההישגים של משרד הפנים לשנת 2019 עומדת על 11 אלף שקל; גורמים פוליטיים: עיתוי ההפקה בעייתי, בעיקר בשעה שרשויות רבות נמצאות בקשיים; משרד הפנים: "מדובר בדו"ח פנימי ומקצועי"

צבי זרחיה 17:5710.10.19

משרד הפנים פרסם היום (ה') חוברת הישגים לשנת 2019, שבה מוצגת פעילותו. החוברת הופצה באינטרנט לראשי הערים. עלות ההפקה, הגרפיקה והעימוד שלה עומדת על כ-11 אלף שקל.

 

 

 

גורמים פוליטיים טוענים כי המדובר בעצם בחוברת שנועדה להאדיר את השר אריה דרעי (ש"ס), דווקא בתקופה שבה רשויות מקומיות רבות נמצאות בקשיים. לטענתם, הפקת הדו"ח, כשעל הפרק אפשרות לבחירות קרובות לכנסת ה-23, היא בעייתית.

 

אריה דרעי אריה דרעי צילום: גיל יוחנן

 

בפתח החוברת מופיעות ברכותיהם של דרעי, סגנו ח"כ משולם נהרי, מנכ"ל המשרד מרדכי כהן, והיו"ר היוצאת של ועד העובדים אסתר הראלי. נהרי והראלי הודו לשר דרעי על שיתוף הפעולה. היא כוללת כ-60 עמודים ומפרטת את פעילות המשרד ובכלל זה: התקציב, תקציב הרשויות, שינויים במבנה הארגוני, שיפור תנאי העובדים, פיתוח אסטרטגי, פעילות לצמצום פערים, פיקוח ובקרה,הבחירות לרשויות המקומיות, חופי הרחצה ועוד.

 

בדברי הברכה שלו, כתב דרעי בין היתר כי "הדגל המרכזי שאותו הובלתי עם חזרתי למשרד היה צמצום הפערים, ושיפור השירותים הניתנים לתושבי מדינת ישראל. במהלך השנים האחרונות קצר משרד הפנים הצלחות רבות, וזאת בהתאם למטרה לפעול לתיקון עוולות היסטוריות, וקידום צדק חלוקתי במדינה. פרסום זה מפרט שורה ארוכה של הישגים ויוזמות שהובלו על ידי משרד הפנים ושתכליתם לממש הלכה למעשה את השאיפה לצמצום פערים ולקדם צדק חלוקה אמיתי. בין הישגים אלה ניתן למנות את הגדלת תקציב מענק האיזון שניתן לרשויות המקומיות, הוועדות הגיאוגרפיות הקבועות לצדק חלוקתי, האשכולות האיזוריים, הקרן לצמצום פערים ועוד".

 

המנכ"ל כהן הדגיש כי "נאמנים לשאיפה להוביל שינוי משמעותי באיכות החיים של תושבי המדינה, עובדי ומנהלי משר הפנים פועלים ללא לאות לצמצום פערים, ושיפור השירות הניתן לתושב תוך מתן דגש, על הרשויות המוחלשות. עשייה זו מוצאת את ביטוייה לכל רוחב היריעה המקצועית המצויה תחת אחריותו של משרד הפנים. הפרסום המונח בפניכם פורס את שורת הישגי המשרד בשנים האחרונות".

 

הראלי החמיאה לעצמה על חיזוק מעמדו של ועד העובדים.

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי "מדובר בדו"ח מקצועי, פנימי, המסכם את הישגי משרד הפנים בשנים האחרונות. הדו"ח נשלח במייל לראשי הרשויות המקומיות, בשל היותם שותפים לפעולות המשרד. מספר שותפים נוספים קיבלו עותק מהדו"ח, גם הם במייל האישי. יש לציין, כי מדובר בסיכום פעולות תקופתי, דבר שבשגרה. הפקת והפצת הדו"ח נדחתה עד לאחר הבחירות, וזאת כדי שתשמש כלי מקצועי בלבד, ללא כל הקשר פוליטי כזה או אחר. אנחנו מזמינים את הציבור להיכנס לעמוד הפייסבוק של משרד הפנים ולקרוא את הדו"ח המפרט את הישגי המשרד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x