$
בארץ

בלעדי

בירד ניצלה את ראש השנה והעלתה מחירים ב-20%

משכירת הקורקינטים החשמליים ניצלה את היומיים שבהם אין תחבורה ציבורית ודרשה מהלקוחות לשלם 60 אגורות לדקת שימוש במקום 50 אגורות; בירד: "מדובר בפיילוט מצומצם שמטרתו לבחינת תמחורי הנסיעות"

אודי עציון 08:2806.10.19

חברת בירד, משכירת הקורקינטים החשמליים השיתופיים, ניצלה את היומיים שבהם לא מופיעלים שירותי תחבורה ציבורית כדי להעלות מחירים ללקוחותיה.

 

לקוחות ששכרו קורקינטים מהחברה נדרשו לשלם 60 אגורות לדקת שימוש במקום 50 אגורות, העלאת מחירים חדה של 20%. זאת מלבד תשלום של 5 שקלים בעבור כל השכרה, תשלום שנשאר זהה לזה שנגבה בימים רגילים. מאחר שעל פי נתוני בירד נסיעה ממוצעת של לקוח נמשכת 12 דקות, שילם כל שוכר בממוצע לפחות 1.2 שקלים יותר מהרגיל.

 

מדובר על העלאה חריגה, שכן עד כה הקפידו חברות השכרה הקורקינטים, כולל Lime ו־Wind ,על מדיניות מחירים זהה, בכל השעות והימים. בעוד שבימי השבוע הרגילים יש לקורקינטים החשמליים במרכז אלטרנטיבה בדמותם של אוטובוסים ומוניות שירות, בשבתות וחגים מצטמצמת התחרות להפעלה מוגבלת של מוניות השירות. בראש השנה מצוקתם של אלה שאינם מחזיקים ברכב פרטי הייתה קשה במיוחד, כאשר התחבורה הציבורית לא פעלה החל מיום ראשון אחר הצהריים ועד יום שלישי בערב, יותר מ־50 שעות ברציפות. חברות הקורקינטים השיתופיים מדווחות בקביעות על עלייה בביקוש לשירותיהן בשבתות וחגים. בירד פועלת בתל־אביב, גבעתיים ורמת־גן, ובימים האחרונים השיקה את שירותיה בפתח־תקווה, בעיקר באזורי התעסוקה הקרובים לתחנת הרכבת. 

קורקינטים של בירד בתל אביב קורקינטים של בירד בתל אביב צילום: יובל חן

 

באוגוסט סיכמה בירד שנת פעילות ראשונה, עם יותר מ־20 מיליון נסיעות שביצעו ־כי250 אלף רוכבים שונים. כרבע מהנסיעות היו חיבור לרכבת, לאוטובוס או למונית שירות, ו-35% מהן נעשו בשעות העומס. לאחרונה החליפה החברה את הצי בדגם ‬one ,שלו חיי סוללה כפולים ועמידות משופרת בפני גשם, אבק וזעזועים.

 

סגנית ראש עיריית תל־אביב ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי, אמרה במסיבת עיתונאים של החברה כי "קורקינטים שיתופיים הם נדבך מרכזי במהפכת התחבורה בעיר. היעד שלנו: עד שנת 2025 רבע מההתניידות בעיר תהיה באמצעות פיצול נסיעות בכלים זעירים".

 

מבירד נמסר בתגובה כי "החברה מבצעת פיילוט מצומצם, שמטרתו לבחון את תמחורי הנסיעות של החברה בערים בודדות ברחבי העולם ומתוכן בתל־אביב. החברה מבצעת כמה בדיקות לאפשרויות התשלום ובסיומן תודיע על מסקנותיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x