$
בארץ

מסימני התקופה: לקואליציה היוצאת אין רוב בוועדת הכספים

בראש ועדת הכספים הזמנית עומד ח"כ משה גפני מיהדות התורה; ואולם, לקואליציה יש רק 8 חברים בוועדה לעומת 9 לאופוזיציה; גם בוועדות נוספות המצב דומה

צבי זרחיה 20:2605.10.19
לקואליציה היוצאת אין רוב בוועדות הכספים, הוועדה המסדרת וועדת חוץ וביטחון הזמניות שהוקמו ביום חמישי האחרון. המשמעות היא חוסר יכולת להעביר החלטות בוועדות בלא דילים עם האופוזיציה.

 

בראש ועדת הכספים הזמנית עומד ח"כ משה גפני (יהדות התורה) המכהן בתפקיד משנת 2015. ואולם, לקואליציה יש רק 8 חברים בוועדה לעומת 9 לאופוזיציה. בכל הפניות התקציביות שהגיש האוצר באחרונה וממתינות לאישור הוועדה יהיה על הקואליציה לערוך דיל עם האופוזיציה כדי לזכות בקולותיהם. כך למשל, בכל סוף שנת תקציב בשנים האחרונות נוהגת הממשלה להעביר כספים לתקציב הישיבות, מאחר שאלה לא נכללו בבסיס התקציב. לצורך אישור ההעברות תידרש כעת תמיכה של האופוזיציה.

 

גם בהצבעות בוועדה לתקציב הביטחון שתוקם בקרוב, והיא ועדה משותפת לוועדת הכספים ולוועדת חוץ וביטחון, תידרש הקואליציה לגייס את הסכמת האופוזיציה.

 

בראש ועדת חוץ וביטחון הזמנית עומד ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן), לאחר שהליכוד הגיעה להסכמה בעניין עם כחול לבן, ואיפשרה את הדחתו של ח"כ אבי דיכטר (ליכוד). גם בוועדת חוץ וביטחון יש לאופוזיציה 9 מושבים לעומת 8 לקואליציה.

 

בוועדה המסדרת שמנהלת את התנהלות הכנסת עד לכינונה של הקואליציה במקומה של ועדת הכנסת, יש רוב של 16 ח"כים לאופוזיציה לעומת 14 לקואליציה. בראש הוועדה המסדרת עומד כעת ח"כ מיקי זוהר אבל לאחר שהמנדט להרכבת הממשלה יעבור לבני גנץ תועבר ראשות הוועדה לאבי ניסנקורן או לעופר שלח מכחול לבן. 

 

 

משה גפני משה גפני צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x