$
בארץ

נתניהו: "צריך לקבל החלטות תקציביות שלא הכרנו שנים - אולי מאז מלחמת יום כיפור"

ראש הממשלה לאחר השבעת חברי הכנסת ה-22: "נצטרך להוסיף מיליארדי שקלים לביטחון ונצטרך לקחת אותם ממקום אחר". לדבריו, ההחלטות שיתקבלו ישפיעו על השנים הבאות. "אני מקווה שכולנו ננהג באחריות", הוסיף

צבי זרחיה 17:4103.10.19

"נצטרך להוסיף מיליארדי שקלים לביטחון ונצטרך לקחת אותם ממקום אחר. נצטרך להכין את הציבור לקראת הבאות" - כך הכריז הערב רה"מ בנימין נתניהו בטקס שנערך בטרקלין הכנסת לאחר השבעת חברי הכנסת ה-22. נתניהו הוסיף כי "צריך לקבל החלטות תקציביות שלא הכרנו שנים, אולי מאז מלחמת יום הכיפורים".

 

במערכת הפוליטית מעריכים כי עם הקמתה של ממשלה חדשה, וגיבושה של הצעת תקציב חדשה יבוצע קיצוץ רוחבי גבוה לטובת הגדלת תקציב הביטחון.

 

 

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אבי חי

 

נתניהו חזר וקרא להקים ממשלת אחדות לאומית ואמר כי "הדבר הנכון והטוב הוא להגיע לפתרון שאין בילתו להגיע אליו עכשיו. אם לא נגיע אליו עכשיו נגיע אחר כך אחרי שאני ובני גנץ נחזיר את המנדט ונגיע ל-21 הימים האחרונים. נחזור לאותה נקודה שאנו נמצאים פה כינון ממשלת אחדות לאומית רחבה בתהליך מושכל ומוסכם".

 

נתניהו הוסיף, כי "ההחלטות שאנו מקבלים בימים אלה משפיעות על השנה כולה. ההחלטות שנקבל בימים אלה ישפיעו על שנים רבות שעוד עומדות לפנינו. אני מקווה שכולנו ננהג באחריות. הבה נכונן בהקדם ממשלה שתפעל לכל אזרחי ישראל ונעשה זאת מיד".

 

קדמו לו נשיא המדינה ראובן ריבלין ויו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין שקראו אף הם להקמתה של ממשלת אחדות לאומית. במקביל להכרזות אלה הודיע היום נתניהו בישיבת סיעת הליכוד שהוא שוקל לקיים פריימריז על ראשות הליכוד. בכירים בליכוד אומרים כי נתניהו רוצה לאותת בכך שהוא לא חושש מעריכת בחירות שלישיות בתוך שנה. ח"כ גדעון סער הודיע כי הוא מוכן והכוונה היא לעריכת הפריימריס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x