$
בארץ

2,700 עובדי הכבאות יקבלו 6,500 שקל כל אחד

לכלכליסט נודע כי עובדי מערך הכבאות יקבלו את ההחזר הכספי בעבור הסכם ארוחות קיבוצי שנחתם לפני כשנתיים ולא יושם

בילי פרנקל 18:4125.09.19
הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, ויו"ר הסתדרות, ארנון בר דוד, חתמו היום (ד') על הסכם לפיו 2,700 עובדי מערך הכבאות יקבלו החזר כספי רטרואקטיבי בעבור הסכם ארוחות קיבוצי שנחתם לפני כשנתיים ולא יושם. כך נודע לכלכליסט.

 

מדובר בהסכם קיבוצי שנחתם בין המדינה להסתדרות בשנת 2017, אך לא יושם במערך הכבאות בשל אופי ותנאי העסקת העובדים במערך, הכולל פריסה רחבה של התחנות ברחבי הארץ, כמו גם כמות עובדים משתנה בין תחנת כיבוי אחת לאחרת - כאשר חלק מהתחנות כוללות מספר מצומצמם של עובדים, לעתים שניים בלבד.

 

2,700 עובדי מערך הכבאות יקבלו החזר כספי 2,700 עובדי מערך הכבאות יקבלו החזר כספי צילום: דנה קופל

 

 

הסכם זה גרע מכלל עובדי המדינה, כולל עובדי מערך הכבאות, הטבות דוגמת הסכמי כלכלה ישנים וכן תשלומים בגין אחזקת קו טלפון ביתי. עם זאת, רק עובדי מערך הכבאות לא קיבלו את הזכויות המגיעות להם בעקבות אותו ההסכם, והן דמי ארוחות בהתאם לאופי העסקתם.

 

כעת, לאחר דיונים ארוכים של ועדת המעקב שהורכבה מנציגי האוצר ובהם סגן בכיר לממונה על השכר דיא אסדי, ההסתדרות הכללית, העובדים והנהלת הכבאות, התגבש ההסכם לפיו כל עובד יהיה זכאי להחזר בגין אי יישום ההסכם, בסך 6,500 שקל לעובד.

 

עוד נקבע, כי סכום זה יחולק בשתי פעימות" הראשונה אמורה היתה להיות משולמת כבר בחודש ספטמבר הנוכחי, והשניה בחודש פברואר. ועדת המעקב בוחנת כעת כיצד ליישם את ההסכם, גם בראיה לשנות הפעילות הבאות. את ההסתדרות ייצגה עוה"ד יעל שילוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x